ARCHITEKTURA

Właśnie został otwarty. Sakebar w hotelu NOBU w Warszawie

To autorski koncept. Sakebar by Nobu został otwarty w Nobu Hotel w Warszawie. Intrygującą przestrzeń zaprojektował duet architektów z pracowni Jeske & Adamchyk.

Goście mogą tu doświadczyć sake przygotowanej i podanej na różne sposoby, od drewnianych masus, chiroris – srebrnych dzbanków z przegródkami na lód, wykonanych ręcznie wyłącznie dla Nobu – po nowoczesne karafki. Oprócz tradycyjnego japońskiego trunku, Sakebar oferuje również nową kartę koktajli, w której znaleźć można Hajikami Martini z marynaty z japońskiego imbiru, a także Yamato Champagne z aromatem cytrynowego tymianku, a także wariacje nietypowych i zaskakujących składników. Sakebar oferuje również inspirowane Nobu tapas nowe menu – to między innymi krokiety z czarnego dorsza i wasabi z kremowym sosem Aji Amarillo, ogon homara z dressingiem z czerwonej papryki oraz Okonomiyaki z płatkami Bonito, które wkrótce staną się ulubionymi potrawami gości.

Tego wszystkiego można spróbować w otoczeniu świetnego designu. Pierwszy w historii Sakebar by Nobu zaprasza do skosztowania japońskiego trunku zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym wydaniu – mówi Stefan Bauer, General Manager Nobu Hotel Warsaw.

Historia sake ma już ponad dwa tysiące lat. Charakterystyczny japoński trunek jest głęboko osadzony w fundamentach dziedzictwa tego kraju. Jest to sztuka, która łączy w sobie precyzję, bystre oko, zwinne ręce i w 100 procentach naturalny proces. Jest znacznie bardziej skomplikowany niż produkcja wina czy piwa. To, co decyduje o jego ostatecznym smaku, to precyzyjna procedura składająca się na polerowaniae ryżu, płukanie i parzenie, chłodzenie, fermentację, prasowanie, filtrowanie i wreszcie dojrzewanie alkoholu. Cały proces produkcji trwa ok. 20 dni, a najlepsze sake wciąż produkowane są przy użyciu tradycyjnych narzędzi.

Za eteryczny projekt Sakebaru odpowiada warszawski duet architektek Jeske & Adamchyk. W przestrzeni przeznaczonej dla 55 gości, o zmysłowej i efemerycznej atmosferze unoszą się jakby japońskie mgły, a wodne refleksy podkreślone są migającym światłem. W kontraście do wietrznej aury, nad barem unoszą się szklane półki o surowej konstrukcji, które powstały dzięki fizycznym właściwościom
materiałów.

Centralnym punktem tej wyjątkowej przestrzeni jest majestatyczna lada, która mieści do sześciu gości. Sakebar w harmonijny sposób łączy japońską tradycję z dynamicznym warszawskim życiem towarzyskim, zapewniając prawdziwie unikalne doświadczenie, jakiego w mieście jeszcze nie było.

Aby odwiedzić Sakebar by Nobu nie trzeba wcześniej rezerwować miejsca. Bar znajduje się na parterze Nobu Hotel Warsaw. W menu Sakebaru można znaleźć nowe dania oraz ulubione potrawy inspirowane Nobu Hotels. Goście baru mogą również liczyć na ofertę wysokiej jakośći koktajli i mocktaili. Godziny otwarcia: Wtorek-Czwartek od 18:00 do 12:00, Piątek-Sobota od 18:00 do 2:00. Lokal jest również dostępny do wynajęcia dla osób prywatnych. O samym hotelu Nobu pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Projekt: Jeske & Adamchyk, fot. PION Studio, źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Bar | Kawiarnia | Wnętrza | Hotel | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Takie domy są tylko w Polsce. Świdermajery i ich unikalne dekoracje

Świdermajery to potoczna nazwa domów letniskowych, które budowano od lat 80. XIX wieku nad rzeką…

28 kwietnia 2024

Jest ogromny. Kultowy apartamentowiec Walden 7 w Barcelonie

Jego projekt w latach 70. przygotował Ricardo Bofill. Apartamentowiec Walden 7 powstał w wyniku utopijnej…

27 kwietnia 2024

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Apteka „Pod Murzynem” – awangardowy modernizm znad Odry

Apteka „Pod Murzynem” (niem. Mohrenapotheke) to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków we Wrocławiu wzniesionych w…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej