ARCHITEKTURA

Będzie jak miasto w mieście. Poznajcie Ogrody Geyera w Łodzi

Ogrody Geyera to projekt kompleksu urbanistycznego w centrum Łodzi, o wielu funkcjach. Rewitalizowane fabryki Ludwika Geyera staną się wkrótce tętniącym życiem centrum, które będzie łączyć w sobie przestrzenie mieszkalne ze strefami kultury, gastronomii i biznesu.

Ogrody Geyera położone są w dobrej lokalizacji. Znajdują się po zachodniej stronie ulicy Piotrkowskiej, w kwartale zamkniętymi ulicami: Wólczańską, Czerwoną i Sieradzką. Kompleks znajduje się na powierzchni 10,5 ha. Autorem koncepcji jest Grupa Kapitałowa Monnari Trade S.A., która odpowiedzialna jest także za prace budowlane. Z kolei za część architektoniczną odpowiadają projektanci z Zespołu Autorskiego Marciniak & Witasiak Architekci. 

Ogrody Geyera mają być odpowiedzią na światowe trendy, w poszanowaniu przeszłości i zabytkowego charakteru miejsca. By w tym pomóc na terenie obiektu powstanie ścieżka dydaktyczna, mająca za zadanie przybliżyć odwiedzającym historię miejsca, ukazując ogromny wpływ Ludwika Geyera na rozwój gospodarczy Łodzi.

W skład kompleksu wejdą wolne tereny inwestycyjne oraz 19 zrewitalizowanych budynków o zabytkowym charakterze. W sumie powstanie blisko 10 tysięcy m kw. wysokiej jakości powierzchni przeznaczonej na mieszkania, handel i usługi.

W strefie mieszkalnej inwestycji powstanie przestrzeń sprzyjająca budowaniu więzi społecznych, przy jednoczesnym zapewnieniu lokatorom poczucia komfortu i niezależności. Sercem Ogrodów Geyera ma być otwarty dla wszystkich plac, na którym będą odbywać się wydarzenia kulturalne, targi streetfoodowe, koncerty, spektakle, pokazy mody i inne imprezy plenerowe. 

By poczuć ducha Ogrodów nie trzeba długo czekać. Już 23 maja 2019 r. na terenie Ogrodów zainaugurowana zostanie Strefa Kibica. Do 15 czerwca tego roku będzie można w niej śledzić przebieg dwudziestego drugiego turnieju miestrzostw świata U-20 w piłce nożnej. Z kolei od 7 czerwca zacznie tam działać klub plenerowy, który ma stanowić nocną odsłonę Ogrodów Geyera. 

Recent Posts

Szałwia i szlachetny granat otulone drewnem. Zaglądamy do mieszkania w Krakowie!

Szałwia i szlachetny granat w nutach otulającego je drewna - przestrzeń pełna spokoju i figlarnych…

5 maja 2024

Dom Stu Balkonów w Krakowie. Czołowy przykład powojennego modernizmu

Jego budowa rozpoczęła się w 1959 r. i trwała dwa lata. Dom Stu Balkonów znajduje…

5 maja 2024

Ich instalacje pokazywały inny świat. Christo i Jeanne-Claude

Swoje śmiałe instalacje realizowali już kilkadziesiąt lat temu. Skrupulatnie wybierali miejsca, które odmienią. Duet artystów…

4 maja 2024

Gdańsk: podczas remontu Żurawia odnaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów

Remont zabytkowego Żurawia w Gdańsku trwał ponad trzy lata i zakończył się w kwietniu. Można…

4 maja 2024

Wygląda, jakby nie miał okien. Xerox Tower w Rochester

Jego projekt przygotował architekt Welton Becket z zespołem. Xerox Tower zbudowany został w Rochester w…

3 maja 2024

Starostwo Powiatowe w Toruniu. Znamy wyniki konkursu!

Starostwo Powiatowe w Toruniu powstanie według projektu pracowni Toprojekt.Platforma z cegły klinkierowej stanowiąca podstawę „Zespołu Starostwa”,…

3 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej