ARCHITEKTURA

Gdańsk. Mieszkanie dla małżeństwa z dwójką dzieci.

Mieszkanie zostało zaplanowane z myślą o parze z dwójką dzieci. Po analizie rzutów od dewelopera zdecydowano się na zmianę lokalizacji aneksu kuchennego, co pozwoliło zaaranżować przestrzeń korzystniejszą dla inwestorów.

Strefę wejściową zaznaczono interesującymi kaflami podłogowymi z ornamentem układającym się w mozaikę dywanową. Korytarz został oddzielony od salonu ażurową ścianką doświetlającą pomieszczenie. Ścianka dodatkowo nakierowuje nas na przestronny aneks kuchenny.

Posadzka w kuchni jest kontynuacją wzoru z korytarza, co wizualnie spaja oba pomieszczenia. Białe frezowane fronty zabudowy kuchennej dobrze łączą się z ciepłym wybarwieniem drewna. Całość kompozycji kolorystycznej uzupełnia delikatna płytka ścienna w odcieniach beżu. Blat kuchenny przechodzi w półwysep, przy którym znajduje się dodatkowe miejsce do pracy oraz spożywania posiłków.

Ustawienie kanap naprzeciwko siebie umożliwia wspólne spędzanie czasu. Meblowe zabudowy wykonane na zamówienie przez stolarza mieszczą w sobie wszystkie potrzebne mieszkańcom sprzęty i książki. Dodatkowej przytulności dodaje cegła z jasną fugą. Strefę jadalni wyznacza stół z litego drewna ze żłobionymi detalami oraz krzesła z giętego drewna.

Pokój niemowlaka zaprojektowano z myślą o rozwijaniu wyobraźni dziecka. Uniwersalna zabudowa stolarska w żywych kolorach będzie służyć dziecku przez wiele lat. Kolor wody na tapecie z wielorybkiem został kontynuowany za sprawą farby kredowo-magnetycznej.

W pokoju pięciolatki zaprojektowano łóżko na podwyższeniu, spełniając tym samym marzenie starszej córki. Konstrukcja w kształcie domku kryje w sobie dodatkowe miejsce do przechowywania. Tapicerowany stopień pełni równocześnie funkcję siedziska. Bok pojemnych szaf wzbogacono o listwy, za którymi można przechowywać pluszaki i książki. Pod kolorową tapetą znalazła się także farba kredowo-magnetyczna zachęcająca do kreatywnej zabawy.

Sypialnia rodziców to miejsce do odpoczynku, dlatego centralne miejsce zajmuje tapicerowane łóżko. Projektantom udało się także zmieścić duże szafy na całą wysokość pomieszczenia oraz biurko. Lustra pojawiające się na frontach i ścianie optycznie powiększają pomieszczenie, któremu smaku dodaje tapeta w drewnianej ramie nad łóżkiem.

W łazience pojawiają się niebieskie i morskie motywy występujące wcześniej w pozostałych pomieszczeniach. Akwarelowy statek wydrukowano na hartowanym szkle. Zdecydowano się na nawiązanie płytkami do dębowej podłogi w pozostałych pomieszczeniach. Z drewnianych listewek zaprojektowano lustro w drewnianej ramie i wieszak na ręczniki.

projekt: ​Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe ​http://kowalczyk-gajda.pl/zdjęcia: ​Hanna Połczyńska ​http://www.kroniki.studio/
typ: ​mieszkanie prywatne
lokalizacja: ​Gdańsk
rok realizacji: ​2019
powierzchnia:​ 75m2
zakres prac: ​projekt koncepcyjny wnętrz, projekty mebli oraz elementów wnętrza, wybór asortymentu, nadzór autorski

Recent Posts

Najpiękniejszy dach secesji. Gran Hotel Ciudad de México

Ten neoklasycystyczny hotel skrywa w sobie zachwycające secesyjne wnętrze. Wybudowany pod koniec XIX wieku Gran…

30 kwietnia 2024

Biurowiec w zieleni. Nowa siedziba Instytutu Łukasiewicz-Itech w Warszawie

Będzie mieć 32 m wysokości. Nowa siedziba Instytutu Łukasiewicz-Itech i Centrum Łukasiewicz zbudowana zostanie w…

30 kwietnia 2024

Mieszkanie z nutką vintage. Właściciele to miłośnicy dizajnu z dawnych lat!

Mieszkanie z nutką vintage to najnowsza realizacja pracowni projektowej Grupa NONO. Właściciele mieszkania to miłośnicy…

30 kwietnia 2024

Moda high fashion – odrobina luksusu w Twojej szafie!

Lubisz niecodzienne połączenia, odważne kroje i fasony, a także wysoką jakość ubrań? Chcesz w dobrym…

30 kwietnia 2024

Pomnik Kindertransportów w Gdańsku. Upamiętnia transporty dzieci żydowskich do Anglii

Pomnik Kindertransportów znajduje się w gdańskim w Śródmieściu, przy dworcu kolejowym Gdańsk Główny. Upamiętnia transporty…

30 kwietnia 2024

Ogrody Królewskie na Wawelu otworzyły się dla zwiedzających. Można tam zobaczyć wystawę rzeźb

Ogrody Królewskie na Wawelu zostały otwarte dla wszystkich zwiedzających. Po raz pierwszy w historii udostępniono…

30 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej