DESIGN

Identyfikacja wizualna powiatu łowickiego z nagrodą German Design Awards

Zespół Leniva° Studio otrzymał nagrodę w konkursie German Design Awards, organizowanym przez Niemiecką Radę Designu za opracowanie identyfikacji wizualnej powiatu łowickiego. Kompleksowy branding przygotowany przez Leniva° Studio to nie tylko propozycja nowego logotypu, lecz również pełen, funkcjonalny system, który efektywnie usprawnia i jednoczy działania jednostek powiatowych. Realizacja powstała na zlecenie Starostwa Powiatowego oraz Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Identyfikacja doskonale oddaje kluczowe elementy pozycjonowania regionu, skupiając się na kulturze i folklorze. To adaptacja charakterystyki powiatu do współczesnych realiów, umożliwiająca autentyczną i spójną komunikację.

Lena Mitkowa, zarządzająca Leniva° Studio, podkreśla: „Praca nad projektowaniem komunikacji, zwłaszcza wizualnej, zawsze rozpoczyna się od strategii”. W przypadku projektu identyfikacji dla całego powiatu, kluczowym krokiem było opracowanie strategii marki oraz podjęcie decyzji z klientem dotyczącej najbardziej istotnych elementów widocznych i zrozumiałych dla odbiorców. Kolejnym etapem było stworzenie projektu, który nie tylko jest wiarygodny i emocjonalny, ale także angażujący. Ostatecznie priorytetem stała się funkcjonalność i skalowalność systemu.

Motyw przewodni identyfikacji oparty został na tradycyjnych łowickich wycinankach, które projektanci przekształcili w funkcjonalną formę umożliwiającą szerokie zastosowanie. Modułowość projektu umożliwia tworzenie różnorodnych wariantów znaków, co zaowocowało generatorem pozwalającym na stworzenie ponad 40 unikalnych znaków wywodzących się ze wspólnego rdzenia. Sam branding został podzielony na dwie spójne, lecz różne od siebie części – Powiat Łowicki oraz Łowickie.

Charakterystycznym elementem identyfikacji są tradycyjne łowickie wycinanki, które zostały przez projektantów przetworzone do funkcjonalnej formy pozwalającej na ich szerokie zastosowanie. Powstał modułowy system graficzny, który stwarza wiele możliwości tworzenia wariantów znaków i różnorodnych rozwiązań.

Mariusz Neonov Mitek i Kamil Przybyla – Leniva Studio

German Design Awards istnieje od 1969 roku i od 2012 roku jest przyznawane przez German Design Council. Celem nagrody jest wspieranie różnorodnych wyzwań transformacyjnych poprzez wzornictwo, stanowiąc inspirację dla innych. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, sprostanie obecnym wymaganiom oznacza skupienie się na społeczeństwie i wpływie, jaki mają na nie produkty i usługi. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się we Frankfurcie nad Menem pod koniec stycznia, a nagrodzona identyfikacja dla Powiatu Łowickiego była również prezentowana podczas towarzyszącej gali wystawy.

Leniva° Studio łączy kompetencje w dziedzinie strategii i designu ze specjalizacją w budowaniu identyfikacji wizualnych oraz systemów projektowania. Studio jest odpowiedzialne m.in. za identyfikację pawilonu polskiego na Expo w Dubaju, branding Aptek Gemini oraz Ogrodów Ulricha w Warszawie.

źródło: Leniva° Studio (www.lenivastudio.com)

Czytaj też: Identyfikacja wizualna | Minimalizm | Ciekawostki | Detal | Grafika | whiteMAD na Instagramie

 

Recent Posts

Jan Zachwatowicz – zasłużony orędownik odbudowy warszawskiej Starówki

Prof. dr hab. Jan Zachwatowicz był jednym z głównych specjalistów zaangażowanych w proces odbudowy polskich…

8 maja 2024

Najsłynniejszy dom modernizmu. Fallingwater Franka L. Wrighta

Dom letniskowy państwa Kaufmannów, znany szerzej jako „Fallingwater” jest jednym z najdoskonalszych projektów Franka Lloyda…

8 maja 2024

Natura to najlepsza modelka. Relacja z wydarzenia “Foto i Natura z Leo x Domoteka”

Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i…

8 maja 2024

Pierwszy projekt Roberta Koniecznego w Poznaniu. Apartamentowiec Aura pokryje 140 tysięcy roślin!

Pierwszy projekt Roberta Koniecznego w Poznaniu powstanie nieopodal Cytadeli, czyli jednego z najbardziej znanych i…

8 maja 2024

Warszawskie Osiedle Przyjaźń czeka rewolucja! Drewniane domy przejdą remont

Osiedle Przyjaźń położone na warszawskim Bemowie powstało w latach 50. XX w. jako zaplecze mieszkalne…

8 maja 2024

Drewno i przestrzeń. Mieszkanie w kamienicy po totalnej metamorfozie

Drewno i przestrzeń to główne cechy mieszkania, które poddano całkowitej metamorfozie. Znajduje się ono na…

8 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej