ARCHITEKTURA

Lemon Resort Spa nad Dunajcem. Miejsce idealne dla fanów architektury

Jest położony w malowniczym zakątku miejscowości Gródek nad Dunajcem. Lemon Resort Spa to butikowy hotel zaprojektowany w duchu modernistycznej architektury. Ma bogatą historię, bo część budynków powstała tu już w okresie PRL. Kilka lat temu obiekt przebudowano.

Kompleks to efekt pracy kilku architektów. Lemon Resort Spa powstał w wyniku przebudowy zbudowanych w okresie PRL modernistycznych budynków turystycznych. Autorem pierwotnej koncepcji był Lech Skirzyński, którego projekt zrealizowano w latach 1970-1975. Po blisko 40 latach obiekt przebudowano według koncepcji opracowanej przez wewnętrznych ekspertów firmy Nokturn Deweloper we współpracy z Marcinem Paprockim i Pawłem Waśko. Koncepcja Nokturn Deweloper zakładała przebudowę, nadbudowę i rozbudowę całego zespołu pawilonów. Celem było stworzenie obiektu wypoczynkowego klasy premium.

Lokalizacja to tutaj ogromny atut. Goście mogą się cieszyć malowniczymi widokami na każdym kroku. Gródek nad Dunajcem urzeka pejzażem natury, który łączy w sobie krajobraz górski i sięgającą po horyzont taflę Jeziora Rożnowskiego. Bajkowe obrazki wykorzystali architekci, którzy przygotowując projekt przebudowy chcieli stworzyć miejsce, w którym goście będą mogli relaksować się w otoczeniu nie tylko przyrody, ale też najlepszego designu.

Skrajny minimalizm budynków wyrażony w prostocie kubatury, płaskich dachach i szybach pełniących funkcję ścian, narzucił wizualny wymiar kolejnym, powstałym tutaj apartamentom oraz części recepcyjno-restauracyjnej. W sumie obiekt dysponuje teraz 34 apartamentami rozlokowanymi na terenie o wielkości 4,5 ha.

Do dyspozycji gości przygotowano trzy rodzaje apartamentów, które różnią się wielkością. Najmniejszy z nich to pokój premium o powierzchni 30 m kw. i 8 m kw. tarasu, przeznaczony dla dwóch osób. Kolejny to apartament executive o powierzchni 60 m kw. i 30 m kw. tarasu. Najwyższy standard posiada apartament superior, który ma taką samą wielkość co executive, ale przestrzeń podzielona została w taki sposób, by wydzielić dwie sypialnie. Połowa tarasów zorientowana została na południe, zatem wypoczywając można podziwiać taflę jeziora i wyspę. Pokoje umieszczone w północnej części oferują widok na szczyty Pogórza Rożnowskiego.

Warto też zwrócić uwagę na Restaurację Lemon. Autorska kuchnia sprawiła, że restauracja już czterokrotnie została wyróżniona w słynnym, Żółtym Przewodniku Gault et Millau. Kartę dań opracował szef kuchni Janusz Garncarczyk. Dodatkowo na terenie Lemon Resort Spa goście mogą korzystać ze Strefy Wellness, która składa się z dwóch podświetlanych basenów typu infinity z widokiem na jezioro i Małpią Wyspę. Strefa Wellness jest dla gości bezpłatna.

Hotele są jak domy towarowe. Spełniają wszystkie oczekiwania wszystkich. Tutaj jest inaczej. Tutaj jest jak w boutique’u – autorem tych słów jest Steve Rubell współwłaściciel powstałego w 1984 r. nowojorskiego Morganu Hotel. Definicja Rubella, choć oparta na metaforze, ukazała wartości, które charakteryzują hotele butikowe. Unikatowość, piękno formy, wysoki standard i sprofilowanie pod kątem wąskiej grupy docelowej. To atuty, które wyróżniają Lemon Resort Spa.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie hotelu www.lemonresort.pl.

Czytaj też: Hotel | Podróże | Zdrowie | Domek letniskowy

źródło: Lemon Resort Spa (lemonresort.pl)

Recent Posts

Chromatic, czyli mieszkanie w Warszawie, w którym królują barwy!

Chromatic, a po polsku "chromatyczność", to przedziwne słowo, które większości niewiele mówi. Miłośnikom muzyki kojarzy…

6 maja 2024

Rozważna i romantyczna: wygodne sukienki na lato

Kto powiedział, że praktyczne ubrania muszą koniecznie być minimalistyczne aż do bólu? Letnie sukienki mogą…

6 maja 2024

Pierwszy wieżowiec z wertykalnym ogrodem w Warszawie ma stanąć przy Żelaznej!

Pierwszy wieżowiec z wertykalnym ogrodem w Warszawie miałby powstać przy ulicy Żelaznej 87. Pod tym…

6 maja 2024

Co za odkrycie! Zeszyty Magdaleny Samozwaniec znalezione w stropie Kossakówki

Zeszyty Magdaleny Samozwaniec odnaleziono w stropie słynnej Kossakówki, która właśnie przechodzi gruntowny remont. Robotnicy remontujący…

6 maja 2024

Zagadka rozwiązana! W pawilonie Cepelii działać będzie Empik!

Na początku roku informowaliśmy o rozpoczęciu prac związanych z renowacją słynnego budynku w centrum Warszawy.…

6 maja 2024

Dom tekstylny Weichmanna – kultowa architektoniczna wizytówka Gliwic

Dom tekstylny Weichmanna (Seidenhaus Weichamann) to jeden z najważniejszych na Górnym Śląsku obiektów architektury modernistycznej.…

6 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej