DESIGN

McLaren w Warszawie. Tak wygląda pierwszy showroom legendarnej marki w Polsce

Hotel Europejski, prestiżowy budynek przy Krakowskim Przedmieściu, mieszczący hotel Raffles Europejski Warsaw, nowoczesne biura, restauracje i butiki luksusowych marek, wzbogaca swoją ofertę i zaprasza razem z firmą Auto Fus Group do McLaren Warszawa Concept Pop-Up Store. Otwarcie showroomu tej ekscytującej brytyjskiej marki uświetnia polska premiera najnowszego modelu – McLarena 765LT. Tak będzie wyglądał McLaren w Warszawie! 

W Europejski Boutiques, oprócz pierwszego w Polsce salonu pod szyldem Hermès, działa już flagowy salon W.KRUK, oferujący biżuterię oraz zegarki marek takich jak Rolex, Cartier, Jaeger-LeCoultre, Panerai i Breitling, a także sklepy Lamarqueuse, Perfect Vision oraz autorski HE Concept Store. Razem z butikami zlokalizowanymi przy Pl. Piłsudskiego: Redford & Grant oferującym odzież, obuwie, akcesoria, i biżuterię takich marek jak Dior, Valentino, Celine, Tom Ford i Prada oraz Hermitage Boutique z wyrobami jubilerskimi i zegarkami światowych gigantów tego sektora: Audemars Piquet i Bulgari, tworzą kluczowy luksusowy hub stolicy. Do grona marek zlokalizowanych w najbardziej prestiżowym rejonie Warszawy dołącza właśnie Auto Fus Group z superluksusowymi samochodami sportowymi i supersamochodami brytyjskiej marki McLaren.

Z okazji inauguracji McLaren Warszawa Concept Pop-Up Store, marka zaprezentuje się w spektakularnej odsłonie. Przez pierwsze 3 dni goście będą mogli zobaczyć nowego McLarena 765LT, który zostanie pokazany w Polsce po raz pierwszy.  O wyjątkowości tego modelu świadczy m.in. jego limitowana dostępność – jedynie 765 sztuk opuści fabrykę w Woking, ekstremalnie niska waga – 1229 kg (tzw. sucha waga) oraz niewiarygodne osiągi – prędkość 100 km/h osiąga w 2,8 sek, zaś 200 km/h w 7,2 sek. Maksymalna prędkość McLarena 765LT to 330 km/h.

„McLaren to producent luksusowych samochodów będących symbolami rekordowych osiągów i doznań rodem z torów Formuły 1. Dreszcz jaki wywołuje sama nazwa marki, dźwięk silnika i wydechu McLarena to emocje, których poszukują nasi goście. Marzyliśmy o rozszerzeniu portfolio Europejski Boutiques o prawdziwie drapieżną markę, budzącą pożądanie klientów z całej Polski. To musiał być „kipiący mocą” McLaren” – Katarzyna Lemańska, Dyrektor Wynajmu i Marketingu w HESA, będącej inwestorem budynku Europejski.

Hotel Europejski – powrót legendy
Hotel Europejski powstał w 1857 r. z inicjatywy hrabiego A. Przeździeckiego. Jako pierwszy w Polsce, w ramach jednego obiektu oferował swoim gościom usługi hotelowe i handlowe. Mieściły się tu butiki, księgarnie, restauracje i wiele innych punktów. Europejski pełnił także rolę centrum kulturalnego i towarzyskiego. Po drugiej wojnie światowej budynek został odebrany właścicielom (spółce akcyjnej H.E.S.A.), na mocy tzw. Dekretu Bieruta i służył za siedzibę Akademii Wojskowo-Politycznej.

W 1954 r. pod przewodnictwem firmy Orbis przywrócono Europejski do pierwotnej roli. W 2005 roku, po 14 latach procesu, mającego na celu odzyskanie praw do nieruchomości, Europejski wrócił do prawowitych właścicieli. W 2018 roku obiekt przy Krakowskim Przedmieściu rozpoczął nowy rozdział swojej historii.

Dziś Europejski to kompleks, w którym funkcjonuje hotel Raffles Europejski Warsaw z luksusowymi apartamentami i pokojami o standardzie „pięciu gwiazdek plus”, inspirująca przestrzeń biurowa klasy A+ z zapierającymi dech w piersi widokami na Pałac Prezydencki czy Plac Piłsudskiego, a także przestrzeń butikowa „Europejski Boutiques” z licznymi sklepami luksusowych marek. W Europejskim działają także dwie restauracje – Europejski Grill i EPOKA, uwielbiany przez warszawiaków Long Bar, palarnia cygar Humidor, słodki raj – cukiernia Lourse’a, fitness club, SPA oraz podziemny parking dla 85 aut. Europejski to także dom sztuki. W pokojach i w lobby hotelu Raffles Europejski Warsaw możemy podziwiać prywatną kolekcję dzieł sztuki współczesnych polskich artystów, powstałą pod kuratelą Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej. www.europejski.pl

Auto Fus Group. Pierwsza klasa motoryzacji.
Warszawiacy od zawsze kochają dobre samochody. Zupełnie jak rodzina Fusów, która od kilkudziesięciu lat dostarcza mieszkańcom Stolicy wszystkiego, co w motoryzacji najlepsze, a od 2018 roku także klientom z Białegostoku i okolic.Początki Auto Fus Group sięgają lat 40. XX wieku. Wówczas powstał warsztat motocyklowy założony w Biłgoraju przez Mikołaja Fusa. Wielkie zamiłowanie do motoryzacji jego syna, Tadeusza Fusa, pozwoliło rozwinąć firmę i przeprowadzić ją do Warszawy. Tadeusz w 1986 r. rozpoczął współpracę z firmą BMW trwającą z kilkuletnią przerwą do dzisiaj. W 2013 roku firma Auto Fus Group sięgnęła po to, co w motoryzacji jest wyznacznikiem luksusu i została jedynym w Polsce przedstawicielem marki Rolls-Royce Motor Cars. Zaś w 2018 r. otworzyła jedyny w Polsce salon McLarena – McLaren Warszawa.Dziś Auto Fus Group prowadzi salony w Warszawie i Białymstoku. W unikalnym portfolio AFG znajdują się marki premium: BMW, MINI, Jeep oraz Alfa Romeo, a także luksusowe: BMW ALPINA oraz wspomniane Rolls-Royce i McLaren.

Czytaj też: Motoryzacja | Technologia | Ciekawostki | Polska | Warszawa | Wydarzenia  | Hotel

źródło: materiały prasowe / McLaren w Warszawie

Recent Posts

Poczet słupków polskich. Jedno osiedle, kilkanaście wzorów

Zadanie słupków i blokad parkingowych jest jedno. Mają uniemożliwić pozostawienie samochodu na miejscu postojowym, które…

27 kwietnia 2024

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. Trwa sadzenie drzew na skwerze przy ul. Brackiej

Kolejny skrawek stolicy staje się zielony. W ramach szeroko zakrojonej inwestycji o nazwie Nowe Centrum…

26 kwietnia 2024

Duża inwestycja w centrum Katowic. Kamienice przy ul. Dworcowej przejdą modernizację

Wkrótce w centrum Katowic rozpocznie się szeroko zakrojona inwestycja, która zmieni oblicze stolicy Śląska i…

26 kwietnia 2024

Apteka „Pod Murzynem” – awangardowy modernizm znad Odry

Apteka „Pod Murzynem” (niem. Mohrenapotheke) to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków we Wrocławiu wzniesionych w…

26 kwietnia 2024

Kolorowe mieszkanie w Białymstoku inspirowane stylem PRL.

Kolorowe mieszkanie w Białymstoku zaprojektowała Karolina Jackowska, założycielka pracowni ONUKO. "Para z Białegostoku zgłosiła się…

26 kwietnia 2024

Barierkoza. Absurdalne zabezpieczenie w Szwajcarii Lwóweckiej!

Barierkoza - tak można nazwać trend stawiania niezliczonej ilości barierek, płotków, czy ogrodzeń wzdłuż ścieżek…

26 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej