ARCHITEKTURA

Mieszkanie z funkcją biura. Zaprojektowała je Anna Kuźnik ze Studia KU

Mieszkanie z funkcją biura było ciekawym wyzwaniem od samego początku dla architektki Anny Kuźnik ze Studia KU. Głównie ze względu na nietypową funkcję, jaką miało ono pełnić oraz upodobanie inwestorów do odważnych i niebanalnych zabiegów stylistycznych.

Mieszkanie z funkcją biura o łącznej powierzchni 39 m2 miało stanowić dla właściciela biuro, ale z zachowaniem charakteru mieszkania, czyli swoisty home office, ale z możliwością oddzielenia pracy i domu. Na ten moment lokal stanowi miejsce pracy i spotkań biznesowych, ale w przyszłości wymiana biurka na stół jadalniany uczyni przestrzeń w pełni mieszkalną.

Dzięki odpowiednim ruchom na etapie projektowania układu funkcjonalnego na niedużym metrażu udało się pomieścić wiele z pełnym zachowaniem ergonomii. W łazience oprócz sporej szafki umywalkowej i miski wc znalazło się miejsce na bidet i dużą kabinę prysznicową. Mała sypialnia pomieściła obszerną szafę i pojemny regał na książki. Natomiast dzięki likwidacji ścianki działowej przy drzwiach wejściowych i zintegrowaniu zabudowy meblowej strefy dziennej i holu, uzyskana została, zarówno wysoka zabudowa na odzież wierzchnią, jak i przestrzeń na telewizor, sprzęt rtv i przechowywanie biurowe.

Ważnym elementem stylistycznym wnętrza jest motyw czarnej linii, która graficznym konturem obrysowuje sufit, a także posadzkę tworząc listwę przypodłogową, czy oddzielając deskę od gresu. Czarna linia w formie stalowego profilu stanowi konstrukcję regałów oraz pojawia się jako uchwyt meblowy. O charakterze wnętrza stanowią piękne i szlachetne materiały, takie jak dębowy fornir, lastryko, czarny spiek, czy szczotkowana i bielona deska podłogowa, a także dekoracyjne oświetlenie liniowe i odważne motywy kolorystyczne. Lustro o półowalnym kształcie pojawia się w całym mieszkaniu powiększając optycznie przestrzeń i dodając ciekawych efektów, natomiast elementy, takie jak ławka na „ludwikowskich” nóżkach, butelkowa zieleń sofy, czy ruda tapicerka wezgłowia łóżka czynią wnętrze eklektycznym i przytulnym.

O architekcie:
Anna Kuźnik – “z wykształcenia i pasji jestem architektem wnętrz i projektantką mebli. Lubię wyzwania i rozwiązywanie projektowych problemów. W projektowaniu kieruję się ważną dla mnie zasadą – dobry projekt wymaga dużego zaangażowania, zarówno umysłu, jak i emocji” – mówi o sobie architektka.

projekt: Mieszkanie z funkcją biura / Anna Kuźnik / Studio KU / www.studioku.pl
zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

Recent Posts

Tak rośnie łódzkie żelazko. Narożna część jest już gotowa

Projekt NEW IRON przygotowali architekci z pracowni Marcina Tomaszewskiego REFORM Architekt. Łódzkie żelazko to nowoczesny…

29 kwietnia 2024

Ratusz w Stargardzie – gotycka perełka Pomorza Zachodniego

Ratusz w Stargardzie jest jednym z najcenniejszych ocalałych z pożogi wojennej gotyckich zabytków na Pomorzu.…

29 kwietnia 2024

Warszawa: wieżowce nad linią średnicową. Tak mogłyby wyglądać

To nie jest konkretny plan, ale śmiała koncepcja, w której Warszawa przypomina Singapur. Wieżowce z…

29 kwietnia 2024

Dom Oficerski na warszawskich Filtrach – monumentalna architektura 20-lecia międzywojennego

Dom Oficerski na rogu al. Niepodległości i ul. Koszykowej to największy spośród budynków mieszkalnych wzniesionych…

29 kwietnia 2024

Przebudowa starej praskiej kamienicy. Elegancki budynek posiada teraz przestronne tarasy

Praski Břevnov to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Pomimo bliskości tętniącego życiem centrum i głównych…

29 kwietnia 2024

Maja Ganszyniec współpracuje z BMW. Zaprojektowała modułowy zestaw mebli

Projektantka mebli i przedmiotów użytkowych stworzyła dla BMW wyjątkowy obiekt, który pełni funkcję stoiska ekspozycyjnego…

29 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej