ARCHITEKTURA

Mikroapartament w kamienicy z 1956 roku. Klimatyczny azyl w centrum Warszawy.

Stylowy mikroapartament w kamienicy urządzony w jednej z urokliwych kamienic z 1956 roku łączy w sobie wysmakowany design i dyskretny urok glamour. Pomimo zgiełku turystycznego centrum miasta, mieszkanie kompleksowo zaprojektowane przez pracownię Decoroom stało się klimatycznym azylem na weekendy w stolicy, zarówno dla inwestorów, jak i ich gości korzystających z opcji wynajmu krótkoterminowego. Architekci w pełni wykorzystali walory „starego” budownictwa w oryginalny sposób interpretując pomysły przyszłych lokatorów.

Inspiracją do urządzenia tego wnętrza były kultowe miejsca, jak Endorfina Foksal czy B&B Autor Rooms w Warszawie. Niewielki metraż okazał się dużym atutem apartamentu, w którym celowo zatarto granice między strefami, by podkreślić jego nowoczesny charakter. Inwestor jako fan DIY, samodzielnie wykonał oryginalny regał z miedzianych rurek, subtelne oddzielający część kuchenną od sypialni. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać wizualny podział pomieszczenia i jednocześnie komfortowe wrażenie intymności. 

Moc detali
Główną dekoracją wnętrza jest wolnostojąca wanna w… salonie. Minimalistyczna bateria wannowa zestawiona z awangardowym żyrandolem z żarowymi żarówkami robi wrażenie już po przekroczeniu progu mieszkania. Ten nietypowy zabieg z uwagi na względy bezpieczeństwa i estetykę wymagał od architektów skrupulatnego planu. Zdecydowano się na wodoodporne listwy, dobrej jakości podłogi i modne, heskagonalne płytki w tonach szarości pojawiające się we wszystkich strefach narażonych na kontakt z wodą, takich jak łazienka i kuchnia. Zjawiskowa, lustrzana ściana dodatkowo eksponuje wannę, ale przede wszystkim optycznie powiększa wnętrze i podkreśla inspirację stylem glamour. W trakcie prac wykończeniowych wykonawcy odkryli piękną cegłę, którą spontanicznie pokryto białą farbą, zachowując urok detalu kojarzonego z kamienicami.  

Małe jest piękne

Wizja inwestora w połączeniu z doświadczeniem i pomysłami architektów pozwoliła stworzyć zupełnie niestandardowy mikroapartament w kamienicy doceniany przez amatorów wynajmu krótkoterminowego. Symboliczna przestrzeń kuchenna i proporcjonalna, dostosowana do metrażu łazienka, gwarantują gościom pełnię wygody bez względu na tryb wypoczynku, a wolnostojąca wanna w otoczeniu luster to murowany efekt „wow”. Kolorystyka łącząca naturalne drewno i miedź z bielą, szarością oraz akcentami classic blue i meblami w barwną szachownicę współgra z ogólną ideą projektu: prosto, ale z fantazją.

O architektach: 
Pracownia wnętrz Decoroom jest obecna na rynku od 10 lat. Firma jest jednym z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego salonu połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół Decoroom tworzy 20 architektów, 52 ekipy wykończeniowe i zespół obsługi klienta, który nieustannie dba o to, aby swoim klientom dostarczać jak najwyższy, spersonalizowany poziom obsługi. Firma współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży wykończeniowej, a swój wizerunek w branży zbudowała dzięki współpracy z najlepszymi dostawcami elementów wyposażenia wnętrz i w oparciu o opinie setek zadowolonych klientów. W ofercie Decoroom znajdziemy 3 pakiety: Standard, Premium oraz VIP, które odpowiadają zapotrzebowaniu najbardziej wymagających klientów.

Zdjęcia wykonał Mateusz Pawelski. 

Czytaj też: Apartament | Kamienica | Wnętrza | Polska | Warszawa | Architekt

źródło: materiały prasowe
zdjęcia: Mateusz Pawelski 

Dodatkowe informacje:
www: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Recent Posts

Ratusz w Stargardzie – gotycka perełka Pomorza Zachodniego

Ratusz w Stargardzie jest jednym z najcenniejszych ocalałych z pożogi wojennej gotyckich zabytków na Pomorzu.…

29 kwietnia 2024

Warszawa: wieżowce nad linią średnicową. Tak mogłyby wyglądać

To nie jest konkretny plan, ale śmiała koncepcja, w której Warszawa przypomina Singapur. Wieżowce z…

29 kwietnia 2024

Dom Oficerski na warszawskich Filtrach – monumentalna architektura 20-lecia międzywojennego

Dom Oficerski na rogu al. Niepodległości i ul. Koszykowej to największy spośród budynków mieszkalnych wzniesionych…

29 kwietnia 2024

Przebudowa starej praskiej kamienicy. Elegancki budynek posiada teraz przestronne tarasy

Praski Břevnov to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Pomimo bliskości tętniącego życiem centrum i głównych…

29 kwietnia 2024

Maja Ganszyniec współpracuje z BMW. Zaprojektowała modułowy zestaw mebli

Projektantka mebli i przedmiotów użytkowych stworzyła dla BMW wyjątkowy obiekt, który pełni funkcję stoiska ekspozycyjnego…

29 kwietnia 2024

Marian Lalewicz: wielki architekt warszawsko-petersburski. Jego dzieła do dziś budzą zachwyt

Marian Lalewicz to jeden z najznakomitszych architektów przedwojennej Polski. Działał nie tylko w kraju, ale…

29 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej