ARCHITEKTURA

Polki zaprojektowały wnętrza jednego z najpiękniejszych biur na świecie

Studio architektury wnętrz Mood Works – Karina Snuszka & Dorota Kuć zostało uhonorowane nagrodą w prestiżowym londyńskim konkursie International Property Awards za projekt wnętrz biura kancelarii Linklaters w Warszawie.

Projekt doceniono za ponadczasową elegancję, wybór wyposażenia oraz materiałów wykończeniowych, a także za adekwatne odwzorowanie w projekcie wartości i ducha samej organizacji wysoko cenionej za profesjonalizm i etykę pracy międzynarodowej kancelarii prawnej.

Architektki z Mood Works postawiły na przejrzystość przestrzeni, czyste formalnie i estetycznie rozwiązania. Projekt biura umożliwia, kiedy jest to potrzebne, indywidualną pracę w należytym skupieniu i zapewnia jednocześnie miejsce do mniej lub bardziej formalnych spotkań zespołów roboczych lub ich podgrup. Wszystko zgodnie z ewolucją rozumienia pracy umysłowej, która nie musi już odbywać się wyłącznie przy przypisanym do pracownika biurku.

Wśród wnętrz zaprojektowanych przez Kuć i Snuszkę są: recepcja, pokoje partnerów i pokoje pracownicze, sale konferencyjne, biblioteka oraz kawiarnia pracownicza, a wszystko to zlokalizowane na  powierzchni 3000 m kw. zajmującej trzy piętra nowego, prestiżowego warszawskiego biurowca, Q22 przy Alei Jana Pawła II 22.

Wystrój wnętrza bazuje na naturalnych materiałach, jasnej, neutralnej palecie kolorystycznej. Fani dizajnu we wnętrzu dostrzegą lampy z kolekcji Mobile Chandelier londyńskiego projektanta Michaela Anastassiadesa, którego projekty są częścią stałych kolekcji Nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) czy Victora and Albert Museum w Londynie. Obok czołowych międzynarodowych marek w projekcie wykorzystane zostały także meble polskich producentów.

Ponadczasowość wnętrza zaprojektowanego przez duet Kuć i Snuszka podkreśla korporacyjna kolekcja polskiej sztuki nowoczesnej stworzona specjalnie na potrzeby warszawskiej siedziby Linklaters. Dzieła sztuki zostały wyselekcjonowane przez architektki i zaprzyjaźnionego konsultanta ds. sztuki. Prace młodych, polskich artystów z kolekcji Linklaters reprezentują najwyższy kunszt wykonania i znakomite opanowanie warsztatu danej techniki artystycznej. W symboliczny sposób odwołuje się to do etosu zawodu prawnika, którego bogata wiedza i doświadczenie stanowi jego warsztat pracy.

Jestem bardzo dumny z faktu, że nasze biuro zostało docenione w tym prestiżowym konkursie. W imieniu całego zespołu Linklaters gratuluję Mood Works tego spektakularnego sukcesu i jeszcze raz dziękuję za miesiące wytrwałej współpracy przy opracowywaniu koncepcji naszego biura. W efekcie udało nam się stworzyć wnętrza o niezwykłym charakterze – jednocześnie nowoczesne, eleganckie i przyjazne dla naszych pracowników i klientów. Współpraca z Mood Works była dla nas zaszczytem i prawdziwą przyjemnością – mówi Artur Kulawski, partner zarządzający kancelarią Linklaters w Warszawie.

Mood Works – Karina Snuszka & Dorota Kuć

Recent Posts

Warszawa jak Singapur? Fantazyjna wizja stolicy

To nie jest konkretny plan, ale śmiała koncepcja, w której Warszawa przypomina Singapur. Wieżowce z…

29 kwietnia 2024

Dom Oficerski na warszawskich Filtrach – monumentalna architektura 20-lecia międzywojennego

Dom Oficerski na rogu al. Niepodległości i ul. Koszykowej to największy spośród budynków mieszkalnych wzniesionych…

29 kwietnia 2024

Przebudowa starej praskiej kamienicy. Elegancki budynek posiada teraz przestronne tarasy

Praski Břevnov to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Pomimo bliskości tętniącego życiem centrum i głównych…

29 kwietnia 2024

Maja Ganszyniec współpracuje z BMW. Zaprojektowała modułowy zestaw mebli

Projektantka mebli i przedmiotów użytkowych stworzyła dla BMW wyjątkowy obiekt, który pełni funkcję stoiska ekspozycyjnego…

29 kwietnia 2024

Marian Lalewicz: wielki architekt warszawsko-petersburski. Jego dzieła do dziś budzą zachwyt

Marian Lalewicz to jeden z najznakomitszych architektów przedwojennej Polski. Działał nie tylko w kraju, ale…

29 kwietnia 2024

Tak pracują architekci. Zaglądamy do wnętrza pracowni Kubieniec + Długosz!

Szewc w podartych butach chodzi? Może! My jednak dziś nie o szewcach, a o architektkach,…

29 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej