Polki zaprojektowały wnętrza jednego z najpiękniejszych biur na świecie

Studio architektury wnętrz Mood Works – Karina Snuszka & Dorota Kuć zostało uhonorowane nagrodą w prestiżowym londyńskim konkursie International Property Awards za projekt wnętrz biura kancelarii Linklaters w Warszawie.

Projekt doceniono za ponadczasową elegancję, wybór wyposażenia oraz materiałów wykończeniowych, a także za adekwatne odwzorowanie w projekcie wartości i ducha samej organizacji wysoko cenionej za profesjonalizm i etykę pracy międzynarodowej kancelarii prawnej.

Architektki z Mood Works postawiły na przejrzystość przestrzeni, czyste formalnie i estetycznie rozwiązania. Projekt biura umożliwia, kiedy jest to potrzebne, indywidualną pracę w należytym skupieniu i zapewnia jednocześnie miejsce do mniej lub bardziej formalnych spotkań zespołów roboczych lub ich podgrup. Wszystko zgodnie z ewolucją rozumienia pracy umysłowej, która nie musi już odbywać się wyłącznie przy przypisanym do pracownika biurku.

Wśród wnętrz zaprojektowanych przez Kuć i Snuszkę są: recepcja, pokoje partnerów i pokoje pracownicze, sale konferencyjne, biblioteka oraz kawiarnia pracownicza, a wszystko to zlokalizowane na  powierzchni 3000 m kw. zajmującej trzy piętra nowego, prestiżowego warszawskiego biurowca, Q22 przy Alei Jana Pawła II 22.

Wystrój wnętrza bazuje na naturalnych materiałach, jasnej, neutralnej palecie kolorystycznej. Fani dizajnu we wnętrzu dostrzegą lampy z kolekcji Mobile Chandelier londyńskiego projektanta Michaela Anastassiadesa, którego projekty są częścią stałych kolekcji Nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) czy Victora and Albert Museum w Londynie. Obok czołowych międzynarodowych marek w projekcie wykorzystane zostały także meble polskich producentów.

Ponadczasowość wnętrza zaprojektowanego przez duet Kuć i Snuszka podkreśla korporacyjna kolekcja polskiej sztuki nowoczesnej stworzona specjalnie na potrzeby warszawskiej siedziby Linklaters. Dzieła sztuki zostały wyselekcjonowane przez architektki i zaprzyjaźnionego konsultanta ds. sztuki. Prace młodych, polskich artystów z kolekcji Linklaters reprezentują najwyższy kunszt wykonania i znakomite opanowanie warsztatu danej techniki artystycznej. W symboliczny sposób odwołuje się to do etosu zawodu prawnika, którego bogata wiedza i doświadczenie stanowi jego warsztat pracy.

Jestem bardzo dumny z faktu, że nasze biuro zostało docenione w tym prestiżowym konkursie. W imieniu całego zespołu Linklaters gratuluję Mood Works tego spektakularnego sukcesu i jeszcze raz dziękuję za miesiące wytrwałej współpracy przy opracowywaniu koncepcji naszego biura. W efekcie udało nam się stworzyć wnętrza o niezwykłym charakterze – jednocześnie nowoczesne, eleganckie i przyjazne dla naszych pracowników i klientów. Współpraca z Mood Works była dla nas zaszczytem i prawdziwą przyjemnością – mówi Artur Kulawski, partner zarządzający kancelarią Linklaters w Warszawie.

Mood Works – Karina Snuszka & Dorota Kuć