Categories: ARCHITEKTURA

Sowia Dolina w Karpaczu. Wnętrze zaprojektowali architekci z pracowni Razoo

Sowia Dolina to część hotelu Artus w Karpaczu. Obiekt został powiększony o nową część, z basenem i restauracją. Przestrzeń wspólną miejsca zaprojektowali architekci z pracowni Razoo.

Zadaniem architektów było stworzenie wizualnie atrakcyjnego miejsca, które wypełnią naturalne materiały, rośliny i akcenty kolorystyczne w barwach ziemi. W części wspólnej znaleźć można też przykłady polskiego designu i wykonane ręcznie przedmioty, które powstały z myślą o tej przestrzeni. W sumie zespół architektów Razoo przygotował projekty basenu, restauracji i lobby. Basen oraz przylegające do niego pomieszczenia sprzyjają relaksowi.

Zainspirowani podróżami chcieliśmy stworzyć miejsce do zażywania kąpieli i relaksu, przypominające marokańskie riady, gdzie mamy dużo miejsc do odpoczynku, piękną mozaikę a także rośliny i tynki ozdobne – opisują autorzy projektu.

W niecce basenowej zaprojektowały układ mozaiki, który zainspirowany jest posadzką z lizbońskich ulic. Mozaika w takiej wersji potęguje wrażenie ruchu wody. Na ścianach pomieszczenia zamiast mozaiki wykorzystany został tynk ozdobny wykonany według indywidualnego projektu. Dodatkowo przestrzeń zdobią drewniane okładziny z wyciętym logo hotelu oraz płytki typu lastriko. Nad basenem zawisły lampy o długości 300 cm, które zaprojektowali architekci z Razoo. Co ciekawe, lampom towarzyszy lustro obrotowe, które w odbiciu powiela mozaiką i ruch wody.

Smaczną częścią realizacji jest restauracja Sutra. Restauracja wprawdzie znajduje się przy hotelu, ale została zaprojektowana w taki sposób, aby działać niezależnie. Z restauracji korzystać mogą wszyscy. Restauracja powstała w wyniku przebudowy starej przestrzeni. Projektanci postawili na spójność materiałów, ale pojawiają się elementy drewna, zieleni, metaloplastyka i lustra na suficie. Całość utrzymana jest w kolorystyce bordo.

Ostatnią nowością jest lobby. Przestrzeń ta składa się z recepcji, restauracji i strefy konferencyjnej. Oprócz naturalnego drewna w przestrzeni lobby widać tynk ozdobny i wióry drzewne na suficie. Wyraźnym akcentem kolorystycznym są granat oraz ciemna zieleń i pudrowy róż. Stałe elementy wyposażenia zostały zaprojektowane specjalnie dla tego pomieszczenia. Z mniejszych przedmiotów warto zwrócić uwagę na stoły, stoliki, krzesła czy fotele od polskich producentów.

Aby ożywić przestrzeń architekci zaprosili do współpracy artystów, którzy przygotowali indywidualne dzieła. Przykładem jest instalacja sznurkowo-ceramiczna umieszczona na ścianie klatki schodowej – jej finalny kształt wynika z inspiracji Śnieżką. Dodatkowo pojawiają się tu lampy makramowe zamieszczone nad szwedzkim stołem. Na ścianach pojawiły się też grafiki polskich ilustratorów, w tym Aleksandry Morawiak.

fot. Migdał Studio

źródło: Razoo architekci (www.razoo.pl)

Czytaj też: Hotel | Wnętrza | Restauracja  | Kawiarnia | Styl Japandi | whiteMAD na Instagramie

Recent Posts

Zbudowano ją w 1937 r. Willa Allora w Konstancinie-Jeziornie

Willa Allora znajduje się przy ulicy Uzdrowiskowej w Konstancinie-Jeziornie. Zbudowana została w latach 30. XX…

17 maja 2024

Gdzie kupić najwygodniejszy materac?

Indywidualnie dopasowany materac zapewni Ci pełen komfort podczas snu. Jednak znalezienie idealnego modelu wśród wielu…

17 maja 2024

Samotnia – kultowe karkonoskie schronisko jest jednym z najstarszych w Polsce

Samotnia jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Pierwsze wzmianki o niewielkim domku pochodzą już…

17 maja 2024

Wieżowce tuż obok Pałacu Kultury. Tak mogłyby wyglądać!

Centrum Warszawy jest coraz gęściej zabudowane. Wolne obszary pod nowe inwestycje mogą powstać dzięki przebudowie…

16 maja 2024

Kamienica na gdańskiej Oruni przeszła remont. To kolejna inwestycja Gdańskich Nieruchomości

Kolejna zabytkowa wielorodzinna kamienica na Oruni odzyskała dawny blask. Jest to już dwunasta inwestycja Gdańskich…

16 maja 2024

Wiwat kolory! Dorota Koziara zaprojektowała kolekcję “Masovia” dla Grupy Tubądzin

Nowa kolekcja "Masovia" jest współczesną interpretacją tradycji i kultury Mazowsza. „Nasza tradycja ludowa jest dla…

16 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej