ARCHITEKTURA

Apartamenty w Lublinie. Powstały w historycznym browarze

Apartamenty na wynajem zostały zlokalizowane w pomieszczeniach dwukondygnacyjnego skrzydła zabudowy małego dziedzińca na terenie historycznego Browaru Vettera, obecnie Perła – Browary Lubelskie S.A. w Lublinie.

Zaplanowano łącznie siedem lokali, z których jeden mieści się na parterze i ma niezależny dostęp bezpośrednio z dziedzińca, a pozostałe sześć znajduje się na pierwszym piętrze i jest dostępnych z dwóch istniejących klatek schodowych. Apartamenty w Lublinie mają zróżnicowane powierzchnie – od ok. 22 m kw.  do ok. 66 m kw.

Ideą projektu jest stworzenie apartamentów o wyjątkowym charakterze, który wyróżni je w ofercie lokali na wynajem. Podstawowym atutem apartamentów jest ich lokalizacja w zabytkowym budynku dawnego Browaru Vettera i powiązanie z Browarem Perła oraz miejscami takimi jak Perłowa Pijalnia Piwa, Podziemia Browaru, letnie Kino Perła i planowane przestrzenie – Leżakownia, Warzelnia. Oferta tych miejsc może być włączona w serwis apartamentów o wyjątkowym profilu, niedostępnym w innych tego typu miejscach (np. bilety do trasy zwiedzania, możliwość zamówienia piwa Perła i posiłków z pijalni, itp.)

Apartamenty mogą stanowić nie tylko indywidualne miejsca noclegowe, ale też bazę dla większych grup, np. organizujących konferencję w leżakowni lub imprezę w pijalni.

Również projekt aranżacji wnętrz apartamentów i przestrzeni komunikacyjnych ma być atutem przyciągającym zainteresowanych. I tak, zaplanowano odejście od standardowego podziału na poszczególne pomieszczenia wewnątrz apartamentów, pozostawiając w każdym możliwie dużą, jedną, otwartą przestrzeń, w którą wstawiona jest kostka kryjąca wszystkie dodatkowe funkcje: kuchenkę, wc, łazienkę, szafę, biurko, półki, itp.

Apartamenty w Lublinie – Browary Lubelskie, proj. Projekt Praga

W większych apartamentach znajdują się dodatkowe pokoje – sypialnie, których aranżacja również odbiega od typowej – zaplanowano podesty z zagłębionymi łóżkami i niskie miejsca do siedzenia.

Obie przestrzenie mają skontrastowany charakter: przestrzeń dzienna jest jasna i pełna roślin, jej dominantę stanowi kostka, natomiast sypialnie są wyciszone, miękkie, z wytłumionym światłem.

Czytaj też: Lublin | Biel | Wnętrza

źródło: Projekt Praga, materiały prasowe

View Comments

  • Generalnie bardzo ładne projekty, ale w centrum miasta, w tak pięknych historycznych wnętrzach (jestem z Lublina) spodziewałabym się czegoś, co je podkreśli, nawiąże do historii i będzie wow.

Recent Posts

Warszawa: wieżowce nad linią średnicową. Tak mogłyby wyglądać

To nie jest konkretny plan, ale śmiała koncepcja, w której Warszawa przypomina Singapur. Wieżowce z…

29 kwietnia 2024

Dom Oficerski na warszawskich Filtrach – monumentalna architektura 20-lecia międzywojennego

Dom Oficerski na rogu al. Niepodległości i ul. Koszykowej to największy spośród budynków mieszkalnych wzniesionych…

29 kwietnia 2024

Przebudowa starej praskiej kamienicy. Elegancki budynek posiada teraz przestronne tarasy

Praski Břevnov to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Pomimo bliskości tętniącego życiem centrum i głównych…

29 kwietnia 2024

Maja Ganszyniec współpracuje z BMW. Zaprojektowała modułowy zestaw mebli

Projektantka mebli i przedmiotów użytkowych stworzyła dla BMW wyjątkowy obiekt, który pełni funkcję stoiska ekspozycyjnego…

29 kwietnia 2024

Marian Lalewicz: wielki architekt warszawsko-petersburski. Jego dzieła do dziś budzą zachwyt

Marian Lalewicz to jeden z najznakomitszych architektów przedwojennej Polski. Działał nie tylko w kraju, ale…

29 kwietnia 2024

Tak pracują architekci. Zaglądamy do wnętrza pracowni Kubieniec + Długosz!

Szewc w podartych butach chodzi? Może! My jednak dziś nie o szewcach, a o architektkach,…

29 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej