ARCHITEKTURA

Wymarzone miejsce pracy? Tak wygląda biuro firmy x-kom

To jedna z najpopularniejszych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Jak się tam pracuje? Firma ma nową siedzibę, którą zaprojektowali architekci z pracowni Architektoniczne Studio Projektowe Contrast. Zajrzeliśmy do środka!

Nowa siedziba x-kom powstała w strefie “Euro-Park” w Częstochowie. Kompleks składa się z dwóch budynków: czterokondygnacyjnego biurowca o powierzchni około 800 m kw. oraz centrum logistycznego, którego powierzchnia wynosi ponad 12 tysięcy m kw. W nowej centrali pracuje blisko 800 osób, które wcześniej rozproszone były w trzech różnych lokalizacjach.

Przestrzenie x-kom zaprojektowano tak, aby były komfortowe dla pracowników. Industrialna aranżacja i funkcjonalne rozwiązania mają zapewnić przyjazne warunki każdego dnia. Wnętrza utrzymano w stylu loftowym. Udało się to osiągnąć dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu żelbetowych elementów, odkrytych instalacji i konstrukcji technicznych. Beton, szkło i drewno nawiązują do nowych technologii i aranżacji znanych z salonów x-kom. Dominują w nim neutralne kolory, takie jak: biel, czerń i szarość. Za aranżację wnętrz odpowiada Insideout Studio.

Na trzech kondygnacjach znalazły się stanowiska pracy typu open space. W biurowcu można znaleźć także m.in kantynę, strefy relaksu, pokoje do gier, przestronne kuchnie, miejsca do pracy zespołowej, pokoje cichej pracy i aż 18 sal spotkań wyposażonych w nowoczesne rozwiązania telekonferencyjne. Do dyspozycji pracowników są również tarasy o łącznej powierzchni ponad 220 m kw. Na członków x-komowego teamu i gości czeka niemal 200 miejsc parkingowych. Miłośnicy jednośladów znajdą ponad 50 miejsc parkingowych dla rowerów i 20 miejsc przeznaczonych dla motocykli i skuterów.

Budowa obiektu pochłonęła ponad 70 mln zł.

Recent Posts

Warszawa: wieżowce nad linią średnicową. Tak mogłyby wyglądać

To nie jest konkretny plan, ale śmiała koncepcja, w której Warszawa przypomina Singapur. Wieżowce z…

29 kwietnia 2024

Dom Oficerski na warszawskich Filtrach – monumentalna architektura 20-lecia międzywojennego

Dom Oficerski na rogu al. Niepodległości i ul. Koszykowej to największy spośród budynków mieszkalnych wzniesionych…

29 kwietnia 2024

Przebudowa starej praskiej kamienicy. Elegancki budynek posiada teraz przestronne tarasy

Praski Břevnov to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Pomimo bliskości tętniącego życiem centrum i głównych…

29 kwietnia 2024

Maja Ganszyniec współpracuje z BMW. Zaprojektowała modułowy zestaw mebli

Projektantka mebli i przedmiotów użytkowych stworzyła dla BMW wyjątkowy obiekt, który pełni funkcję stoiska ekspozycyjnego…

29 kwietnia 2024

Marian Lalewicz: wielki architekt warszawsko-petersburski. Jego dzieła do dziś budzą zachwyt

Marian Lalewicz to jeden z najznakomitszych architektów przedwojennej Polski. Działał nie tylko w kraju, ale…

29 kwietnia 2024

Tak pracują architekci. Zaglądamy do wnętrza pracowni Kubieniec + Długosz!

Szewc w podartych butach chodzi? Może! My jednak dziś nie o szewcach, a o architektkach,…

29 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej