Jesienne Targi Designu Wzory powracają – TOP 5 WYSTAWCÓW

U progu jesieni Targi Designu Wzory ponownie otworzą przed wielbicielami dobrego wzornictwa 3 piętra wypełnione kolorami. Będzie stylowo i zielono jak zawsze oraz bezpiecznie jak jeszcze nigdy dotąd.

Za styl odpowiadać będą profesjonaliści najwyższej klasy, rzemieślnicy, którzy z miłości do piękna toczą na kole glinę kamionkową, by później ulepić z niej ceramiczne naczynia, przemierzają świat w poszukiwaniu oryginalnych XIX wiecznych rycin, tkają nowoczesne wzory albo komponują zapachy wypełniające wnętrza – brzmi intrygująco? Dla nas też, a to dopiero początek, będzie ich naprawdę wielu. A wśród nich:

1. Vekke – marka powstała z zamiłowania do drewna – ponadczasowego i naturalnego surowca, który doskonale pasuje do każdego wnętrza. Wieloletnie zainteresowanie designem, w tym niesamowitymi osiągnięciami rodzimego wzornictwa rozbudziło w założycielach pasję do samodzielnego tworzenia i chęć dzielenia się projektami z szerszym kręgiem odbiorców. Jesteśmy rzemieślnikami i jesteśmy z tego dumni. Produkty, które wychodzą z pracowni wpasują się we wnętrza aranżowane i zamieszkiwane przez osoby, którym zależy na jakości, szlachetności wykorzystywanych materiałów oraz nieprzemijającym stylu.


2. HS Studio – klasyka designu w nowej odsłonie. Właścicielka HS Studio Anna Henschke od wielu lat pracuje z meblami. Z szacunku do znakomitego wzornictwa połowy ubiegłego wieku oraz z zamiłowania do kolorów daje drugie życie meblom z przeszłości. Starannie wybrane modele poddawane są metamorfozom, w których duch oryginału spotyka się ze współczesnym designem. HS Studio ocala to, co najlepsze z dawnego, a wciąż niezwykle inspirującego wzornictwa.

3. Hopies Ceramics to marka, która powstała z miłości do gliny. Ceramika jest inspirowana przyrodą. Naczynia są toczone na kole garncarskim lub lepione ręcznie. Hopies Ceramics łączy sztukę z rzemiosłem. Symbolizuje powrót do natury. Proces twórczy jest bardzo długi.  Trwa około czterech tygodni. Pierwszym etapem jest toczenie lub lepienie ręcznie z gliny. Następnie te wytoczone  naczynia są obrabiane od spodu na kole garncarskim. Kolejne etapy to powolne suszenie, wypał na biskwit, szkliwienie, wypał na wysoką temperaturę i szlifowanie. Naczynia Hopies Ceramics są wyjątkowe i niepowtarzalne.  Ceramika Hopies Ceramics jest wykonana z glin z szamotem i wypalona na wysoką temperaturę 1235 -1250 stopni Celciusa. Można ją myć w zmywarce. Jest trwała i odporna na zniszczenia.

4. Etnopia tworzy kreatywny, domowy place zabaw oraz akcesoria dla dzieci. Wierzy w proste, funkcjonalne i piękne przestrzenie. Właścicielką marki jest matka, która dba o estetyczny design w połączeniu z funkcjonalnością, aby codzienne życie było łatwiejsze, ale i piękniejsze.  Wszystkie produkty są zaprojektowane w oparciu o wysokie wymagania rodziców we współczesnym życiu.

5. Glowacka.Studio tworzy kolaże, które nawiązują do zwierząt, owadów oraz piękna kobiecej natury. Jednocześnie zachowując enigmatyczną oraz charakterystyczną dla tego typu twórczości estetykę, stara się uplasować w nich jak najwięcej emocji, podkreślając oszczędność w formie i minimalizm. Abstrakcyjne kompozycje traktuje jako analizę emocji, które prowokują do uchwycenia ich w formie grafik. Piękne wnętrza oraz architektura i tak jak w przypadku kolaży natura, są źródłem inspiracji w tworzeniu abstrakcyjnych obrazów.

Wszyscy wymienieni twórcy będą czekać 17 i 18 października w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w samym centrum Warszawy. Wybierzcie swoich faworytów i spotkajcie się z nimi u progu polskiej, złotej jesieni. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia. Więcej na profilu Targi Designu Wzory na Facebooku tutaj.

Zobacz również: Wystawa | Polscy projektanci | Warszawa 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły