Jest piękne. Mieszkanie w kamienicy przy Morskim Oku w Warszawie

Wnętrze zaprojektowała architektka Małgorzata Jaworska. Mieszkanie ma 80 m kw. powierzchni i znajduje się w kamienicy przy Morskim Oku w Warszawie.

Budynek, w którym znajduje się mieszkanie to kamienica doktora Edwarda Flataua, która zbudowana została w 1925 roku. Budynek wizualnie nawiązuje do architektury pałacowej, świadczą o tym między innymi barokowe elementy dekoracyjne.

Wnętrze wymagało generalnego remontu, który okazał się być sporym wyzwaniem, gdyż przypadł na okres, kiedy w Polsce pojawiła się pandemia. Mimo początkowych trudności udało się zrealizować marzenie inwestorki o pięknej przestrzeni.

Właścicielka chciała połączyć nowoczesną stolarkę ze starą, oraz wydobyć maksymalnie dużo oryginalnych elementów dekoracyjnych. Odnowiono między innymi stary dębowy parkiet.

Mieszkanie w kamienicy urządzono w stylu eklektycznym. Projektantka połączyła nowoczesny design z meblami i przedmiotami, które na pierwszy rzut oka mogą się wykluczać. Zebrano tu między innymi stare pamiątki rodzinne z Zakopanego, kolekcję kolorowego szkła i ceramiki z PRL-u oraz dekoracyjne lampy. Co ciekawe, część starych mebli właścicielka wykonała własnoręcznie z czeczota. To między innymi szafki nocne, które widać w sypialni.


Wrażenie robi stolarka drzwiowa, która wykonana została na zamówienie oraz szklane, dwuskrzydłowe drzwi do gabinetu. Te ostatnie można wygodnie rozsunąć. W aranżacji wnętrza pomogła wysokość pomieszczeń, która w tym mieszkaniu wynosi aż 3,4 m.

Stare meble i dodatki zestawiono z minimalistyczną zabudową w części kuchennej. Znajduje się tam też wyspa kuchenna, która stała się sercem mieszkania i gromadzi wokół domowników oraz ich bliskich.

fot. Pion Poziom, źródło: Małgorzata Jaworska (www.malgorzatajaworska.pl)

Czytaj też: Kamienica | Mieszkanie | Wnętrza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły