Katarzyna Wasielewska i jej zestaw naczyń do domowej fermentacji

Dyplom broniła na Wydziale Wzornictwa w Pracowni Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Katarzyna Konińska Wasielewska stworzyła zestaw do domowej fermentacji, z którego korzystać mogą nawet kuchenni amatorzy.

M°Or to zestaw naczyń do domowej fermentacji, a zarazem propozycja powrotu do tradycji domowego wytwórstwa produktów fermentowanych, które mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. To eleganckie i proste w obsłudze naczynia, dzięki którym przyrządzanie własnej kiszonki jest bardzo łatwe. Przezroczysta szklana baza daje możliwość obserwowania na bieżąco zmian zachodzących w kiszonce. Swój produkt Katarzyna wyposażyła w filtr z węglem aktywnym, który umieszczony został na rynnie wodnej.

Dzięki czemu filtr pochłania zapachy powstające w procesie kiszenia. Dopełnieniem zestawu jest podbierak do soków z kiszonek.

Katarzyna Wasilewska projektować uwielbia od dawna. Jej promotorem na ASP we Wrocławiu była dr hab. Agata Daniela-Kujda. Wcześniej studiowała wzornictwo w Warszawie, gdzie zdobyła licencjat oraz w Bratysławie. To w tym ostatnim mieście rozpoczęła się jej fascynacja szkłem oraz ceramiką.

Czytaj też: Ciekawostki | Szkło | Ekologia | Portfolio | whiteMAD na Instagramie