DESIGN

Lampy jak pojemniki na sos sojowy. Idealne dla fanów sushi.

Lubimy pomysłowe i oryginalne projekty, dlatego postanowiliśmy zaprezentować wam dizajnerski projekt lamp zaprojektowany przez australijską pracownię projektową Heliograf. Poznajcie lampy jak pojemniki na sos sojowy, które zadowolą każdego fana sushi i nietuzinkowego dizajnu.

Projekt lamp jak pojemniki na sos sojowy, nazwany Soy Light zrodził się w głowie założyciela pracowni Heliograf po tym, jak wraz ze znajomymi zamówił sushi na wynos i zauważył jak wiele pojemników, w których otrzymał sos sojowy trafia na śmietnik przy każdorazowym zakupie kultowego japońskiego dania.

Jeffrey Simpson, założyciel Heliograf postanowił wykorzystać nietuzinkowy kształt opakowań, które wyglądają jak plastikowe ryby do stworzenia całkowicie nowego produktu, który będzie praktyczny, a także zwróci uwagę odbiorcy na problem nadmiernej produkcji jednorazowych opakowań. Autor dodaje, że w przeciwieństwie do słomek, czy papierowych kubków na kawę, plastikowe pojemniki w kształcie ryb nie podlegają recyklingowi, a ich okres rozkładu może trwać nawet kilkadziesiąt lat, co sprawia, że na wysypiskach, a także do rzek, czy oceanów każdego roku trafiają miliony ton plastikowych opakowań na sos sojowy.

„Zabierając kawałek śmieci i drastycznie go powiększając, chcemy pokazać, że drobne rzeczy mają znaczenie i musimy dokonać dużych zmian w sposobie projektowania przedmiotów codziennego użytku. Na każdym etapie, od początkowej koncepcji do logistyki, zastanawialiśmy się, jak możemy zrobić to lepiej.” – mówi Jeffrey Simpson, założyciel Heliograf

W efekcie projektanci z Heliograf stworzyli elegancki i nietuzinkowy produkt, który powstał z taniego i łatwego w obróbce plastiku z domieszką biodegradowalnego polimeru (PLA). Główna część lampy jak pojemniki na sos sojowy powstała z szkła borokrzemowego, które według projektantów zostawia znacznie mniejszy ślad środowiskowy, a także jest łatwiejsze w obróbce. Lampy od Heliograf mogą pełnić funkcję lampy wiszącej, lub stojącej z wejściem USB. Obie wersje wyposażone są w diody LED, a także dotykowy panel służący do regulacji natężenia światła. Dodatkową zaletą jest fakt, że w przypadku zamówienia produktu, otrzymamy go w ekologicznym opakowaniu wykonanym z włókien trzciny cukrowej. 

Czytaj też: Ciekawostki | Lampy | Ekologia | Plastik  | Szkło | Opakowania | Recykling 

źródło: heliograf.com

Recent Posts

Chromatic, czyli mieszkanie w Warszawie, w którym królują barwy!

Chromatic, a po polsku "chromatyczność", to przedziwne słowo, które większości niewiele mówi. Miłośnikom muzyki kojarzy…

6 maja 2024

Rozważna i romantyczna: wygodne sukienki na lato

Kto powiedział, że praktyczne ubrania muszą koniecznie być minimalistyczne aż do bólu? Letnie sukienki mogą…

6 maja 2024

Pierwszy wieżowiec z wertykalnym ogrodem w Warszawie ma stanąć przy Żelaznej!

Pierwszy wieżowiec z wertykalnym ogrodem w Warszawie miałby powstać przy ulicy Żelaznej 87. Pod tym…

6 maja 2024

Co za odkrycie! Zeszyty Magdaleny Samozwaniec znalezione w stropie Kossakówki

Zeszyty Magdaleny Samozwaniec odnaleziono w stropie słynnej Kossakówki, która właśnie przechodzi gruntowny remont. Robotnicy remontujący…

6 maja 2024

Zagadka rozwiązana! W pawilonie Cepelii działać będzie Empik!

Na początku roku informowaliśmy o rozpoczęciu prac związanych z renowacją słynnego budynku w centrum Warszawy.…

6 maja 2024

Dom tekstylny Weichmanna – kultowa architektoniczna wizytówka Gliwic

Dom tekstylny Weichmanna (Seidenhaus Weichamann) to jeden z najważniejszych na Górnym Śląsku obiektów architektury modernistycznej.…

6 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej