Lampy jak pojemniki na sos sojowy. Idealne dla fanów sushi. 

Lubimy pomysłowe i oryginalne projekty, dlatego postanowiliśmy zaprezentować wam dizajnerski projekt lamp zaprojektowany przez australijską pracownię projektową Heliograf. Poznajcie lampy jak pojemniki na sos sojowy, które zadowolą każdego fana sushi i nietuzinkowego dizajnu.

Projekt lamp jak pojemniki na sos sojowy, nazwany Soy Light zrodził się w głowie założyciela pracowni Heliograf po tym, jak wraz ze znajomymi zamówił sushi na wynos i zauważył jak wiele pojemników, w których otrzymał sos sojowy trafia na śmietnik przy każdorazowym zakupie kultowego japońskiego dania.

Jeffrey Simpson, założyciel Heliograf postanowił wykorzystać nietuzinkowy kształt opakowań, które wyglądają jak plastikowe ryby do stworzenia całkowicie nowego produktu, który będzie praktyczny, a także zwróci uwagę odbiorcy na problem nadmiernej produkcji jednorazowych opakowań. Autor dodaje, że w przeciwieństwie do słomek, czy papierowych kubków na kawę, plastikowe pojemniki w kształcie ryb nie podlegają recyklingowi, a ich okres rozkładu może trwać nawet kilkadziesiąt lat, co sprawia, że na wysypiskach, a także do rzek, czy oceanów każdego roku trafiają miliony ton plastikowych opakowań na sos sojowy.


„Zabierając kawałek śmieci i drastycznie go powiększając, chcemy pokazać, że drobne rzeczy mają znaczenie i musimy dokonać dużych zmian w sposobie projektowania przedmiotów codziennego użytku. Na każdym etapie, od początkowej koncepcji do logistyki, zastanawialiśmy się, jak możemy zrobić to lepiej.” – mówi Jeffrey Simpson, założyciel Heliograf

W efekcie projektanci z Heliograf stworzyli elegancki i nietuzinkowy produkt, który powstał z taniego i łatwego w obróbce plastiku z domieszką biodegradowalnego polimeru (PLA). Główna część lampy jak pojemniki na sos sojowy powstała z szkła borokrzemowego, które według projektantów zostawia znacznie mniejszy ślad środowiskowy, a także jest łatwiejsze w obróbce. Lampy od Heliograf mogą pełnić funkcję lampy wiszącej, lub stojącej z wejściem USB. Obie wersje wyposażone są w diody LED, a także dotykowy panel służący do regulacji natężenia światła. Dodatkową zaletą jest fakt, że w przypadku zamówienia produktu, otrzymamy go w ekologicznym opakowaniu wykonanym z włókien trzciny cukrowej. 

Czytaj też: Ciekawostki | Lampy | Ekologia | Plastik  | Szkło | Opakowania | Recykling 

źródło: heliograf.com