MODA

Magdalena Lasocińska i jej genialna, minimalistyczna kolekcja [ZDJĘCIA]

Kultura Japonii stała się główną inspiracją dla nowej kolekcji młodej polskiej projektantki. Magdalena Lasocińska postawiła na minimalizm i wielowymiarowe konstrukcje.

Podstawą kolekcji jest przestrzeń, geometria i surowość form. Jako kreator wizerunku, na co dzień pomocny innym w odnalezieniu indywidualnego stylu, pragnęła w swojej kolekcji pokazać własne rozumienie pojęcia “less is more”.

Kolorystyka utrzymana została w szarościach, czerniach i naturalnych brązach pozostawia jednocześnie odbiorcy swobodę interpretacji w budowaniu własnego stylu. Wzory i kolory ustępują miejsca nie tak oczywistej konstrukcji. Najmocniej akcentuje to model kombinezonu, który poza standardem łączy w sobie dwa rozwiązania, klasycznych spodni i sukienki. Len, z którego jest wykonany, uszlachetnia całość stanowiąc świetną alternatywę dla klasycznego kostiumu.

W kolekcji znajdują się ponadto wełniane płaszcze w formie tuby, sukienka-fartuch, a całość wizerunku kolekcji dopełniają własnoręcznie wykonane akcesoria w postaci toreb oraz headpiece’y. Poza funkcją dekoracyjną sesji, posiadają one swój element symboliczny – przestrzeń i plastyczność, która tworzy jednostkę będącą narzędziem własnego stylu. Projekt nie jest kierowany do wszystkich, zwłaszcza nie do tych, którzy wyłącznie chcą oszczędzić czas.

To dosyć wymagająca linia dla tych, którzy kochają modowe sushi i nie boją się otworzyć na nowe formy. Pomysł zrodził się wraz z dyplomem, kończącym moją przygodę z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi – mówi projektantka.

Jego pierwsza odsłona ukazała się w 2013 roku w finale XIV edycji międzynarodowego konkursu Off Fashion Kielce, a obecnie kolekcja zamknięta została w przestrzeni czarno-białych fotografii, które w sierpniu otrzymały pierwszą nagrodę w kategorii Professional Advertising Fashion w X edycji prestiżowego konkursu fotograficznego PX3 Prix de la Photographie 2016. Autorem zdjęć jest Adam Słowikowski.

Projekty realizowane są na zamówienie oraz dostępne w butiku Quadrat w Berlinie.

Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski
Adam Słowikowski

 

View Comments

Recent Posts

Tak rośnie łódzkie żelazko. Narożna część jest już gotowa

Projekt NEW IRON przygotowali architekci z pracowni Marcina Tomaszewskiego REFORM Architekt. Łódzkie żelazko to nowoczesny…

29 kwietnia 2024

Ratusz w Stargardzie – gotycka perełka Pomorza Zachodniego

Ratusz w Stargardzie jest jednym z najcenniejszych ocalałych z pożogi wojennej gotyckich zabytków na Pomorzu.…

29 kwietnia 2024

Warszawa: wieżowce nad linią średnicową. Tak mogłyby wyglądać

To nie jest konkretny plan, ale śmiała koncepcja, w której Warszawa przypomina Singapur. Wieżowce z…

29 kwietnia 2024

Dom Oficerski na warszawskich Filtrach – monumentalna architektura 20-lecia międzywojennego

Dom Oficerski na rogu al. Niepodległości i ul. Koszykowej to największy spośród budynków mieszkalnych wzniesionych…

29 kwietnia 2024

Przebudowa starej praskiej kamienicy. Elegancki budynek posiada teraz przestronne tarasy

Praski Břevnov to dzielnica wyjątkowa pod wieloma względami. Pomimo bliskości tętniącego życiem centrum i głównych…

29 kwietnia 2024

Maja Ganszyniec współpracuje z BMW. Zaprojektowała modułowy zestaw mebli

Projektantka mebli i przedmiotów użytkowych stworzyła dla BMW wyjątkowy obiekt, który pełni funkcję stoiska ekspozycyjnego…

29 kwietnia 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej