DESIGN

Zrobią miejskie meble z drewna. Nowa edycja warsztatów Mood for Wood

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty gromadzące studentów kierunków projektowych zainteresowanych rzeczywistym realizowaniem projektów, których są autorami. Od 22 lipca do 1 sierpnia w Poznaniu odbędzie się ósma edycja warsztatów, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Od 2015  roku odbyło się już siedem edycji warsztatów, w których uczestniczyło ponad 300 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. Podczas warsztatów studenci pod okiem uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie na wybranych lokalizacjach. Cechą charakterystyczną miejsc jest ich przeznaczenie dla określonych lokalnych użytkowników przestrzeni. Studenci pracując nad daną przestrzenią, współpracują z lokalną społecznością i aby wybudować meble muszą uzyskać aprobatę z ich strony.

Kolejnym krokiem jest właściwe zaplanowanie budowy oraz kosztorysu, które prowadzą do własnoręcznej realizacji drewnianych mebli. Celem warsztatów jest konfrontacja doświadczeń i pomysłów studentów i tutorów z potrzebami przyszłych użytkowników. Sukcesem projektowanych instalacji jest spełnienie ich oczekiwań, by wykonane w ramach warsztatów meble stały się impulsem dla rozwoju działań i aktywności lokalnych społeczności.

MOOD FOR WOOD 2021 – INTO THE WILD

Codzienne zmagania z zanieczyszczonym powietrzem, wzrostem temperatur i brakiem dostatecznej ilości zieleni sprawiają, że dzika przyroda w mieście staje się ostatnią oazą w miejskim wymiarze. Tegoroczna edycja skupiona będzie na dzikiej naturze poznańskich dębińskich stawów. Ich nieodkryte brzegi są niepowtarzalnym miejscem do obcowania z przyrodą, której nienaruszona tkanka pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Ich wyjątkowy charakter – dzikiej przyrody zamkniętej w centrum metropolii zachęca zarówno do spacerów czy pikników, ale jest także jednym z ulubionych miejsc amatorów wędkarstwa i miłośników ornitologii.

Z myślą o wszystkich odwiedzających zorganizowana jest edycja Into the Wild. Chcąc wzbogacić przestrzeń stawów dębińskich, studenci z Polski, Niemiec i Łotwy pod koniec lipca (22.07-1.08)  zaprojektują meble miejskie, które wypełnią lukę na granicy dzikiego świata natury i kultury miejskiej. Tworzone pod okiem tutorów projekty będą towarzyszyć pomnikom natury oraz otoczą opieką i ochroną domy roślin i zwierząt zamieszkujących ten teren, a także będą służyć rekreacji i edukacji ekologicznej. Projektowane meble stworzą przestrzeń dla każdego, by z miejskiej codzienności wyrwać się into the wild.

TUTORZY:

Nils Wenk (Niemcy); Irina Matei (Niemcy); Nomad architects (Łotwa); +48 Architecture (Polska); Karol Żurawski (Polska).

REKRUTACJA:

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 12 kwietnia do 21 maja. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 25 maja.

Koszt 150 euro/ 650 złotych. W cenę warsztatów wliczone jest:

  • nocleg w terminie 22.07-1.08 w Poznaniu
  • wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja)
  • przerwy kawowe
  • dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce – komunikacją publiczną 2 klasa)
  • komunikacja publiczna w Poznaniu
  • szkolenie BHP – zakończone certyfikatem
  • materiały do pracy warsztatowej
  • zestaw gadżetów z logo warsztatów

Więcej informacji na stronie www.moodforwood.com. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym wydarzenia.

Czytaj też: Meble miejskie | Drewno | Poznań | Edukacja | whiteMAD na Instagramie

fot. Dawid Majewski

Recent Posts

Walter Gropius założył Bauhaus. Jego pierwszy projekt jest w Polsce

Jest jednym z najsłynniejszych architektów w historii modernizmu. Niewiele osób wie, że jego pierwsze zrealizowane…

12 maja 2024

Dom w Wielkopolsce jak nowoczesna stodoła

Budynek powstał w zielonym terenie i wygląda, jakby stał tu od dziesiątek lat. Dom w…

11 maja 2024

Żytni Rynek. Przykład późnego modernizmu w Kijowie

Zbudowano go w 1980 r. Żytni Rynek w Kijowie był nowoczesnym targowiskiem i jednym z…

10 maja 2024

Żywia Nowicka i jej rzeźbiarskie obiekty Kollekti

Wcześniej zajmowała się głównie projektowaniem wnętrz. Teraz Żywia Nowicka przygotowała serię obiektów pod nazwą Kollekti.…

10 maja 2024

Apartament w centrum Kijowa. Powstał w budynku z 1900 roku!

Apartament w centrum Kijowa został zrealizowany przez Maksyma Dietkovskyiego już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na…

10 maja 2024

75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie.

To 75-metrowe mieszkanie na warszawskim Bemowie jest oazą spokoju. Przestrzeń jest harmonijna, dobrze przemyślana, tworzy…

10 maja 2024

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej