150 nowych drzew przy Hetmańskiej w Poznaniu. Poprosili o nie mieszkańcy. 

Sadzenie drzew w polskich miastach to coraz popularniejszy trend, który bardzo nas cieszy. Drzewa nie tylko zdobią ulice, ale także obniżają temperaturę, dają schronienie pożytecznym owadom, a także pochłaniają dwutlenek węgla oddając czysty tlen. Właśnie dlatego władze Poznania na prośbę mieszkańców zasadziły 150 drzew przy Hetmańskiej. 

Pomysł na posadzenie drzew wyszedł od mieszkańców osiedla, którzy w ten sposób chcą zagospodarować przestrzeń pomiędzy blokami osiedla Armii Krajowej a ulicą Hetmańskiej. Pracownicy Wydziału Terenów Zieleni ZDM w odpowiedni sposób zaprojektowali zieleń, tak by różne gatunki drzew liściastych iglastych wpisały się w ideę utrzymywania bioróżnorodności na terenie miasta. Równo 150 drzew przy Hetmańskiej przybędzie między  rondami Żegrze a Starołęką.


Do posadzenia zostało jeszcze 35 ostatnich drzew. Już niedługo będzie można podziwiać obsadzenia składające się m.in. z robinii białej, sosny czarnej, klonu polnego, lipy drobnolistnej i klonu jawora, które w stosunku do istniejących krótkowiecznych wierzb mandżurskich, będą cieszyć oczy mieszkańców i przechodniów przez wiele lat. Drzewa podlegać będą pielęgnacji gwarancyjnej do 30 listopada 2021 roku.

Czytaj też: Zieleń | Ciekawostki | Ekologia | Las | Urbanistyka

150 drzew przy Hetmańskiej 150 drzew przy Hetmańskiejźródło: www.poznan.pl