Adoptuj roślinkę! Mieszkańcy Łodzi będą się nimi wymieniać

Lubimy wspierać takie wydarzenia. Ogród Botaniczny w Łodzi organizuje akcję wymiany roślin wśród mieszkańców, dzięki której te będą mogły znaleźć nowy dom, a łodzianie pogłębiać więzi społeczne.

Punkt Wymiany Roślin zlokalizowany będzie w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. To dobra okazja do tego, by zdobyć nową roślinę lub oddać w dobre ręce taką, na którą w mieszkaniu nie mamy już miejsca. Podczas wydarzenia będzie można też wymienić się wiedzą na temat pielęgnacji i poznać nowe gatunki.

Punkt wymiany działać będzie w sobotę 15 czerwca przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od ul. Retkińskiej 39/65 od godziny 10 do 13. Roślin tych nie będzie można zostawić w Ogrodzie. Organizatorzy chcą, by trafiały bezpośrednio do rąk innych osób, które wyrażą chęć ich adopcji. W punkcie będą prowadzone porady ogrodnicze. Na miejscu będzie też można kupić rośliny, które wyhodowano w szklarniach Ogrodu Botanicznego. By ułatwić adopcję powstało wydarzenie na Facebooku, na którym użytkownicy mogą wymieniać się zdjęciami swoich roślin. Wydarzenie znajdziecie klikając tutaj.