Identyfikacja wizualna Nagrody Literackiej Gdynia

Identyfikacja wizualna Nagrody Literackiej Gdynia nominowana do European Design Awards. I to w 3 kategoriach!

Identyfikacja wizualna Nagrody Literackiej Gdynia została zaprojektowana przez polską pracownię TOFU Studio. O pracowni pisaliśmy nie raz, nie dwa razy. To niezwykle utalentowany zespół, który za niemal każdy projekt zgarnia nagrody. Tym razem twórcy z TOFU przebili samych siebie. Za identyfikację wizualną Nagrody Literackiej Gdynia zostali nominowani do nagrody European Design Awards i to w aż trzech kategoriach. Wielkie brawa dla TOFU, wielkie brawa dla Gdyni i dla wszystkich literatów! 

TOFU Studio otrzymało aż trzy nominacje do European Design Awards za identyfikację wizualną zeszłorocznej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Przy okazji przypominamy, że tegoroczny Festiwal Miasto Słowa potrwa od 28 sierpnia do 1 września.

Organizatorzy konkursu European Design Awards docenili kreatywność projektantów z TOFU Studio i nominowali ich za identyfikację wizualną zeszłorocznej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Mało tego. Projektanci powalczą o nagrodę aż w trzech kategoriach:

  • plakat,
  • identyfikacja zintegrowana,
  • identyfikacja w druku.

“Trudno nam o obiektywizm, ale graficzna odsłona naszych wydarzeń autorstwa TOFU Studio to dla nas co roku powód do dumy. Osadzona na pewnym powtarzalnym, typograficznym motywie, a jednak za każdym razem inna, zaskakująca kreatywnością i powściągliwą wirtuozerią” – czytamy na stronie Nagrody Literackiej Gdynia.

Premiera tegorocznej identyfikacji wizualnej Nagrody Literackiej Gdynia pojawi się już niebawem. Przypominamy, że Festiwal Miasto Słowa potrwa od 28 sierpnia do 1 września. Po raz kolejny będzie znakomitą okazją do spotkania m.in. z autorami najciekawszych książek, które pojawiły się w ostatnim czasie na polskim rynku wydawniczym. Kulminacyjnym punktem będzie finał Nagrody Literackiej Gdynia. Kostki Literackie zostaną wręczone 30 sierpnia.


Identyfikacja wizualna Nagrody Literackiej Gdynia – idea 

“Nasze studio zostało ponownie poproszone o przygotowanie kompletnej odnowy wizerunkowej identyfikacji graficznej kolejnej edycji na rok 2023, w tym wszystkich materiałów wizualnych i promocyjnych. W tym roku postanowiliśmy skupić się na wielowymiarowości literatury. Symbolem tej idei stał się kształt sześcianu, który nawiązuje również do kształtu samej nagrody/statuetki. Oprócz motywu graficznego typograficznego sześcianu, wykorzystaliśmy również fotografię do stworzenia i udokumentowania naszej instalacji w różnych przestrzeniach Miasta Gdyni. Koncepcja identyfikacji wizualnej tegorocznej edycji opierała się w dużej mierze na fotografii. Stworzyliśmy fizyczny obiekt – sześcian z lustrzanej stali, który odbijał otoczenie i tworzył wielowymiarową iluzję przestrzeni. Następnie sfotografowaliśmy sześcian w rozpoznawalnych, ważnych punktach Gdyni: Plaża Miejska, Port Morski Gdynia, Sea Towers, Gdyńskie Centrum Filmowe, Statek Dar Pomorza, Marina, Muzeum Emigracji, Akwarium Gdyńskie. Chcieliśmy rozszerzyć nasz projekt o działania odbywające się w rzeczywistej przestrzeni, wychodząc poza sferę modelowania 3D.” – czytamy na stronie TOFU Studio

Więcej artykułów na temat twórczości TOFU Studio: 

źródło: TOFU Studio / gdynia.pl  / European Design Awards / Nagroda LiterackaGdynia

Czytaj też: