Bagno Shreka, Dom Barbie, a może domek z Odlotu? Oto noclegi Airbnb inspirowane filmami!

Bagno Shreka, dom Barbie, latający dom z filmu Odlot, a może Dom Ojca Chrzestnego? Wybór jest szalony, podobnie jak propozycja popularnej platformy Airbnb, która zaoferowała klientom możliwość noclegu w ikonicznych budynkach pochodzących z filmów, seriali czy szeroko rozumianej popkultury. W którym chcielibyście spędzić kilka dni? 

Bagno Shreka na Airbnb

Shreka nikomu nie trzeba przedstawiać grubiański ogr o gołębim sercu zawładnął sercami widzów na wiele lat i do dziś jest jedną z najpopularniejszych animacji wszech czasów. Kto z nas nie pamięta pierwszych chwil filmowej sagi, gdy Shrek z impetem otwiera drzwi latryny i z radością wskakuje do bagnistej kąpieli. Właśnie wtedy po raz pierwszy poznajemy Bagno Shreka. Wokół domu ogra dzieje się ogrom przezabawnych scen, które jeszcze długo będą nas bawić. Wśród wystroju znajdziemy niemal wszystko to, co faktycznie znajdowało się w animacji od DreamWorks Animation. Jest wspomniana wcześniej latryna, jest tabliczka z napisem “Beware Ogre”, czyli “Uwaga ogr”. Jest też głaz. To ten naprawdę ładny głaz. Mało tego, zdaniem gospodarzy, świeczki wykonano z wosku pochodzącego z… Kto oglądał Shreka ten wie skąd pochodziły świeczki.

GDZIE: Highland Council  / Szkocja, Wielka Brytania

Kendom – Barbie wyjechała, ale Ken zaprasza.

Lalka Barbie to ikona wśród zabawek. Większość dziewczynek chciała być Barbie, większość chłopców chciała być Kenem. Teraz możecie poczuć się niemal jak oni dzięki niezwykłej różowej willi w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych jaką jest Malibu. Kalifornijska stolica imprez, blichtru, bogactwa i wszelako rozumianego przepychu stała się jeszcze bardziej “imprezowa”, bowiem Barbie wyjechała, a pod jej nieobecność Ken organizuje szalone noclegi dla znajomych. W Kendomie na próżno szukać nudy – tu impreza trwa od rana do rana, a całość przystrojona w róż, róż i jeszcze więcej różu. Do tego basen ze zjeżdalnią, flamingi na patyku i tysiące oryginalnych gadżetów związanych z uniwersum Barbie. To jak – impreza u Kena?

GDZIE: Malibu w stanie Kalifornia / Stany Zjednoczone

Don, a raczej Dom Corleone, czyli willa Ojca Chrzestnego

Dom z Ojca Chrzestnego, w którym mieszkała rodzina Corleone, to sporych rozmiarów willa otoczona ogrodem. Wewnątrz budynku znajdziemy pięć sypialni, siedem łazienek, dwa salony, biblioteczkę, gabinet, salę gimnastyczną oraz basen, stylizowany na angielski styl pub ukryty w piwnicy, a także pokój gier z bilardem i stolikiem do pokera. Fani filmu nakręconego w 1972 z pewnością pamiętają posiadłość Dona Corleone chociażby ze sceny otwierającej film, gdy córka mafijnego bossa, Connie Corleone organizuje przyjęcie weselne. Kilka innychscen zostało nakręconych na terenie posesji, w tym zawał Vito Corleone.

Niemal 600-metrowa willa w stylu Tudorów, wywodzącego się z XVI wiecznej Anglii, znajduje się w Staten Island w stanie Nowy Jork. Cena za noc wynosi 50 dolarów (235 złotych), co patrząc na rozmiar willi, jej lokalizację, a także spory ogród z basenem, sprawia że jest to naprawdę atrakcyjna oferta. Warto zaznaczyć, że filmowe sceny wewnątrz budynku nie były nagrywane w tym domu. Większość scen wewnątrz domu rodziny Corleone nagrywanych było w studiu mieszczącym się w Harlem, w Nowym Jorku oraz na Manhattanie. Choć cena za noc ma wynosić zaledwie 50 dolarów, wynajmujący wskazał, że wynajem jest możliwy wyłącznie na okres dłuższy niż 30 dni. Ta propozycja nie należy do serii Airbnb Icons, ale uznaliśmy, że warto ją tu dodać.

GDZIE: Staten Island w stanie Nowy Jork / Stany Zjednoczone

Domek z filmu Odlot. Odlot! 

Pucołowaty dzieciak, nieco zgorzkniały starszy pan, do tego niezbyt rozgarnięty pies i wielkie ptaszysko. Brzmi dziwnie. Dodajmy jeszcze dom latający dzięki tysiącom balonów. Szalonego naukowca, szajkę gadających psów i piękne, animowane kadry Wenezueli. Bajka. I to dosłownie. Airbnb zaprasza do przeżycia namiastki tego szaleństwa, dzięki noclegowi w domu Carla Fredricksena (to ten zgorzkniały starszy pan). Domek z filmu Odlot to kolejna i obecnie najświeższa propozycja z cyklu noclegów Airbnb Icons. Domek zawieszony pod żurawiem budowlanym z doczepionymi balonami – których łącznie jest 8000 –  prezentuje się świetnie, pod warunkiem, że nie masz lęku wysokości i choroby morskiej – domek może się nieco bujać na wietrze. “Moje największe przygody wydarzyły się tutaj i nauczyłem się, że najlepsze z nich są zawsze z kimś, kogo kochasz, więc zabierz swoich przyjaciół, aby rozpocząć swoją własną Księgę Przygód – mówi Carl Fredricksen, główny bohater Up i gospodarz rezydencji.

GDZIE: Abiquiú w stanie Nowy Meksyk / Stany Zjednoczone


To nie wszystkie noclegi z serii Airbnb Icons – jest ich sporo. Wśród nich są na przykład nocleg w muzeum Ferrari, w rezydencji X-menów, czy w ulubionym pubie tytułowego bohatera serialu Ted Lasso. Jednak tu należy zwrócić uwagę, że większość z nich to noclegi wyłącznie okazjonalne we wskazanych terminach takich jak Halloween (Bagno Shreka), czy Dom z filmu Odlot (15 rocznica powstania filmu).

Czytaj też: Architektura | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie  | Apartament | Wille i rezydencje  | Hotel