Architekci zaprojektowali własne biuro. Jest inspirowane modernizmem

Architekci zaprojektowali własne biuro na powierzchni 70 m kw., gdzie jedno pomieszczenie z osobnym wejściem zostało zaaranżowane na biuro projektowe. Pozostałe części tworzą fanaberyjne miejsce na odpoczynek, sen i relaks. Nietypowe biuro przypomina mieszkanie i ubrane zostało w mocno geometryczne kroje, zapożyczone z epoki modernizmu jednak z mocnymi współczesnymi akcentami i jeszcze intensywniejszymi kolorami. Zaglądamy do biura Come In

Proste bryły ze smukłymi i czystymi detalami tworzą przestrzeń jasną i otwartą, jednocześnie ukrywając w sobie miejsca prywatne. Ważnym punktem jest niewątpliwie zabudowa kuchenna, warunkująca przestrzeń swoją soczystą ultramaryną, przy której zastosowane drewniane powierzchnie nabierają jeszcze większej dawki elegancji. Jasne wykończenia meblowe oraz chromowane dodatki rozświetlają przestrzeń wprowadzając do środka światło i jego odbicia, wijące się pomiędzy kilkoma ikonami designu i nieszablonowymi wzorami polskich twórców, takich jak The Good Living.

Wnętrze nawiązuje także do japońskiej minimalistki, poprzez geometrycznego kształty na ścianach przeobrażające się w wielkoformatowe zebry i marmurowe obrazy. Samo biuro to miejsce najbardziej kreatywne. Miejsce tworzenia i spotykania się, gdzie pod materiałowymi kształtami, przy wspólnym stole powstają idee dla nowych projektów.


Autorskie studio projektowe Diany Żurek i Gutka Girka zajmujące się projektowaniem wnętrz oraz grafik komputerowych. W swoich wnętrzach duży nacisk kładą na funkcjonalność oraz estetykę, a także starają się wprowadzać do nich motywy sztuki, za pomocą własnych koncepcji artystycznych oraz dzięki współpracy z licznymi artystami. Prowadzą także blog, w którym lirycznie opisują swoje podejście do architektury, sztuki i designu, próbując zintegrować osobiste obserwacje z projektowaną przestrzenią.

Diana Żurek – Absolwentka Politechniki Krakowskiej, kształcąca się także na uczelni Politecnico di Milano we Włoszech na wydziale architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w znanych biurach architektonicznych za granicą w tym Kengo Kuma, Tokio oraz Cobe, Kopenhaga.W Polsce zajmowała się również projektowaniem wystaw muzealnych, m. in. współtworząc prestiżowy projekt wystawy “Dama z Gronostajem” w MNK. Pozwoliło jej to poznać sposoby na szukanie rozwiązań niestandardowych i niebanalnych, posiadających indywidualny klimat i nastrój.  Długoletni związek z branżą mody oraz fotografii pozwolił jej na poznanie tajników produkcji sesji zdjęciowych, w tym  przygotowywania scenografii dla firm komercyjnych. Prywatnie pasjonuje się grafiką użytkową, designem i pisarstwem starając się implementować swoje zainteresowania w projekty, aby nadać im spersonalizowany charakter, nie tylko poprzez aranżacje, ale także identyfikację graficzną. Projektując czerpie inspiracje z japońskiego stylu, a także przełomu  dwudziestolecia międzywojennego i modernistycznego tła.

Bartosz /Gutek/ Girek – Ukończył wydział architektury na Politechnice Krakowskiej. Studiował również w Portugalii i we Włoszech na wydziale architektury i urbanistyki, poznając europejskie standardy, co wykorzystał w swojej pracy dyplomowej uzyskując ogólnopolskie i międzynarodowe wyróżnienie. Pracował w cenionych biurach architektonicznych takich jak Dominique Perault, Paryż oraz NL Architekt, Amsterdam. W Polsce zajmował się głównie branżą architektoniczną, uczestnicząc przy projektach budynków jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Do projektowania podchodzi w niezwykle pragmatyczny i solidny sposób, wyszukując najbardziej efektywnego rozwiązania pod względem funkcjonalnym i użytkowym, przedstawiając oba te czynniki w nowoczesnej, interesującej formie dostosowanej do celu. Jest ogromnym pasjonatem miasta i społeczeństwa i ich wzajemnych korelacji, dlatego w każdym projekcie nawet w najmniejszej skali, stara się tworzyć z myślą o ludzkim użytkowaniu przestrzeni, za pomocą prostych lecz nie monotonnych brył i  autentycznych elementów.

źródło: come-in.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły