To będą oczy i uszy Meksyku. Powstaje ultranowoczesne centrum bezpieczeństwa. 

Tego typu projekty bliższe są realiom filmów science-fiction, jednak ten jest jak najbardziej współczesny. To bedzie naszpikowane technologią miejsce, które ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Ameryki Środkowej i Północnej.

Kompleks powstanie w mieście Pachuca, w centralnej części Meksyku. Projekt nazwany C5i Hidalgo, powstał w pracowni Sordo Madaleno Arquitectos (SMA). Projekt zakłda stworzenie dwóch, oddzielnych stref. Jedna, operacyjno-administracyjna, gdzie dziesiątki naukowców i informatyków, będą dbać o bezpieczeństwo w sieci oraz sprawny przepływ informacji, a także drugą strefę publiczną dostępną dla uczniów i turystów. Potrzebę stworzenia dodatkowej strefy tłumaczy architekt:

Jedyną możliwością, by zrozumieć jak ważna praca będzie tu wykonywana jest pokazanie jej na żywo. Przedstawienie podstawowych działań C5i Hidalgo

Bryła budynku będzie miała kształt elipsy, która niemal w całości zostanie pokryta srebrnymi, matowymi panelami. Bardzo ważnym elementem jest fakt, że szefem ekipy, odpowiedzialnej za wykończenie wnętrz stoi Polak – Paweł Niedźwiecki. Gratulujemy!

[foogallery id=”40429″]