Bezdotykowe poidełka miejskie. Są funkcjonalne, higieniczne i całkiem ładne!

Poidełka miejskie coraz częściej pojawiają się na ulicach europejskich miast. Ostatnio w Warszawie stanęło 30 stylizowanych poidełek, o których przeczytacie TUTAJ. Dziś prezentujemy Wam propozycję prosto z Londynu, którą zaprojektował Michael Anastassiades.

Poidełka miejskie pojawiły się na ulicach Londynu w ramach London Design Festival 2019 (LDF 2019). Za ich wygląd odpowiadał projektant Michael Anastassiades, który podjął współpracę z pracownią projektową Jane Withers Studio.

Zaprojektowane przez nich poidełka w pierwszej kolejności przykuwają uwagę swoim wyglądem. Miejskie fontanny mają kształt prostopadłościany o podstawie wieloboku, który w całości pokryty został brązem. Ich szczyt został podzielony rynną, która imituje naturalne pęknięcie monolitu. Ich kształt ma również odnosić się do estetyki miasta, a ich wygląd inspirowany był między innymi słynnymi budkami telefonicznymi. To, co dodatkowo wyróżnia poidełka od Jane Withers Studio to fakt, że działają one bezdotykowo, dzięki czemu są bardziej higieniczne i funkcjonalne.

zdjęcia: studio stagg