Kamienica z kostką na dachu. Sprytne połączenie starego z nowym!

Dlaczego bywa tak, że spacerując ulicami naszych miast, rzadko spoglądamy w górę i nie zwracamy uwagi na to, co nas otacza? Trudno powiedzieć! Jednak, jak się okazuje warto to robić! Oto kawałek pięknej architektury, który zrobiono na kamienicy w Belgii.

Zespół architektów ze studia CAAN.BE uważa, że najlepsze detale architektoniczne to te najmniej widoczne z poziomu ulicy. Dobrym tego przykładem jest ich projekt kamienicy znajdującej się w miejscowości Gandawie w Belgii.

Budynek na pierwszy rzut oka podobny jest do wielu innych w tym mieście. Jednak gdy spojrzymy na jego dach, dostrzeżemy jeden ciekawy i bardzo oryginalny akcent, jakim jest sześcienna dobudówka, zamieszczona na samym szczycie budynku. Jest to właściwie ogromne okno jednego z pomieszczeń na poddaszu. Architekci zapytani skąd pomysł na umieszczenie takiej kostki na dachu odpowiadają krótko “żeby nie było nudno.

Projekt ma na celu ożywienie panoramy ulicy i pięknego, ale dość nudnego budynku. Efektu dodaje czerwone wnętrze kostki, które w nocy zostało dodatkowo oświetlone. Nam pomysł wyjątkowo przypadł do gustu! Od dziś rozglądajmy się uważnie i patrzmy w górę!