COS I BEGG × CO przedstawiają wyjątkowe koce: odpowiedzialne tworzenie dla nowoczesnych domów

Tej zimy do oferty COS dołączą odpowiedzialnie produkowane koce, wykonane z mieszanki delikatnego kaszmiru i wełny jagnięcej. Kapsułowa seria produktów powstała we współpracy ze szkocką marką dzianin Begg × Co łączy dziedzictwo i tradycyjne rzemiosło ze współczesnym stylem – i wprowadzi do naszych domów przytulny luksus.

Tkane i dziane akcesoria, ubrania i artykuły gospodarstwa domowego firmy Begg × Co produkowane są od lat 60. XIX wieku. Nieustannie powstają pod wpływem inspiracji wybrzeżem, które otacza zakłady w Ayr, mieście na zachodnim wybrzeżu Szkocji, oraz Hawick – „stolicy kaszmiru” w regionie Scottish Borders.


Wspierając gospodarkę w zamkniętym obiegu surowców, wyjątkowa współpraca obejmuje system odkupu używanych produktów, który zapewni kolejne życie każdemu kocowi z kolekcji.

W zamian za środki na kolejne zakupy, Koce zwrócone do sklepów Begg × Co w Wielkiej Brytanii zostaną odświeżone i ponownie sprzedane lub przetworzone na nową przędzę, w zamian klienci otrzymają środki na kolejne zakupy. Dwie wersje kolorystyczne unikalnej kraty – utrzymane w neutralnych brązach lub żywym błękicie –reprezentują położenie przędzalni Begg × Co na wybrzeżu Szkocji.

Kapsułowa kolekcja jest dostępna przez ograniczony czas na cos.com i w wybranych sklepach COS.

O marce: 

COS to marka mody inspirowanej współczesną kulturą i sztuką. W siedzibie w Londynie tworzy projekty, które słyną z nowoczesnych interpretacji klasyki i kolekcji, których elementy trwają przez wiele sezonów. Z dążenia do najwyższej jakości i zaangażowania w zrównoważony rozwój rodzi się wyjątkowe podejście COS do projektowania: unikalne połączenie funkcjonalności i stylu. Elementy eksperymentalnego wzornictwa i innowacje materiałowe regularnie podlegają zmianom, by nieustannie oferować najnowocześniejszą modę i odpowiedzialnie korzystać z materiałów: pochodzących z recyklingu, odnowionych lub pozyskanych w zrównoważony sposób.

Zobacz również: Moda | Wnętrza | Gadżety | Nowa kolekcja