Dom z przeszklonym dachem. W środku mnóstwo roślin.

Domy pełne roślin to jeden z naszych ulubionych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Na łamach naszego portalu opisywaliśmy już sporo tego typu realizacji. Przykładem może być między innymi  dom pełen egzotycznych roślin, które dosłownie wyrastają z podłogi (przeczytacie o nim klikając TUTAJ), a także dom pełen egzotyki w Singapurze (przeczytacie o nim klikając TUTAJ). Dziś prezentujemy wam dom z przeszklonym dachem, który zaprojektowali architekci z Austin Maynard Architects.

Dom z przeszklonym dachem od architektów z Austin Maynard Architects to niewielki budynek, który powstał w australijskim mieście Melbourne na jednym z typowych australijskich, podmiejskich osiedli. Architekci na zlecenie właścicieli, którzy są miłośnikami egzotycznych roślin, zaprojektowali wnętrze, w którym mieszkańcy będą mogli hodować swoje ulubione okazy. 

Architekci z Austin Maynard Architects zaproponowali stworzenie prostego i jasnego wnętrza, które dobrze wpisze się w wąską bryłę domu.


Najciekawszym elementem tego nietypowego domu jest zlokalizowany w centrum budynku salon z jadalnią. To, co najbardziej wyróżnia to pomieszczenie to fakt, że dwuspadowy dach zwieńczający salon został zamieniony w przeszklony świetlik, który idealnie doświetla całe wnętrze domu. 

Salon to nie jedyne wnętrze, w którym zastosowano świetliki wpuszczające naturalne światło słoneczne. Niemal każdy pokój w domu z przeszklonym dachem został wyposażony w nieregularnie rozłożone okna o różnych wymiarach, dzięki czemu wszystkie wnętrza są jasne i przytulne.

Wnętrze domu od Austin Maynard Architects zostało pokryte białą farbą, która ma ułatwiać rozprzestrzenianie się światła. Biel ścian została skontrastowana z drewnianymi panelami w ciepłym odcieniu, a także vintage’owymi meblami, które dodają wnętrzom ciepła. Estetycznym uzupełnieniem jest również klatka schodowa obłożona perforowaną blachą. Co równie ciekawe, dom powstał w charakterystycznej zabudowie szeregowej, która jest jedną z najpopularniejszych form architektonicznych w mieszkalnych dzielnicach Melbourne.

Czytaj też: Australia | Dom jednorodzinny | Wnętrza | Zieleń | Rośliny

źródło: https://maynardarchitects.com