Domki pod Gubałówką w Zakopanem. Widok z okien zachwyca

Domki pod Gubałówką w Zakopanem znajdują się zaledwie kilkanaście minut spaceru od Gubałówki. To kameralny kompleks wakacyjnych chatek zbudowanych w zakopiańskim stylu. Ich projekt wykonała Natalia Gąsienica-Marcinowska.

Zakopane to stolica polskich gór. Świadczą o tym tłumy turystów, którzy wypoczywają tam niezależnie od pory roku. Chcąc pobyć tam kilka dni nie musimy korzystać z zatłoczonych i znanych hoteli. Alternatywą jest kameralny kompleks Domki pod Gubałówką, które kilka lat temu powstało w Zakopanem. 

Domki zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie Gubałówki i słynnych Krupówek, na działce, na którą nie zapuszczają się turyści. To czyni z Domków idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć w ciszy i cieszyć się widokiem na Tatry. W sumie powstało tutaj sześć domków sześcioosobowych, zbudowane zostały w zakopiańskim stylu z drewnianych bali. Powierzchnia każdego to około 65 m kw. W kompleksie jest też jeden mały domek, który pomieści dwie osoby – to tak zwany Tatra Cube. 

Domki mają dwa poziomy. W parterowej części znajduje się strefa dzienna – salon z aneksem kuchennym, toaleta oraz jadalnia. Kuchnia jest w pełni wyposażona. Z powodzeniem więc można samemu przygotowywać posiłki. Jadalnia urządzona została w przeszklonym wykuszu, dzięki czemu można tam spędzać czas z genialnym widokiem na Giewont. Na piętrze znalazły się dwie sypialnie i łazienka. Każdy z domków ma kominek i solidny zapas drewna. Można więc tu wypoczywać nawet w chłodniejsze dni (prócz kominków w domkach jest też tradycyjne ogrzewanie).

Domki pod Gubałówką


Atutem miejsca jest jego spokojne sąsiedztwo, które gwarantuje ciszę. Działkę otaczają polany, na których wypasają się owce i krowy. Kilkadziesiąt metrów dalej biegną tory kolejki na Gubałówkę. Krupówki oddalone są zaledwie o 700 metrów, spacer na najsłynniejszą handlową ulicę w mieście będzie trwać zaledwie kilka minut.

Nasza redakcja spędziła w Domkach kilka dni. Co ważne, obiekt dysponuje dostępem do szybkiego internetu, dzięki czemu mogliśmy z powodzeniem połączyć wypoczynek z pracą i regularnie przygotowywać dla was nowe artykuły. Praca z takim widokiem była prawdziwą przyjemnością! Więcej informacji na oficjalnej stronie www.domkipodgubalowka.pl.

Czytaj też: Zieleń | Podróże | Las | Góry

fot. redakcja, Domki pod Gubałówką w Zakopanem (domkipodgubalowka.pl)