Edytorial Dominiki Syczyńskiej w obiektywie Marty Pociechy i Marka Sławińskiego.

Nowe miejsce na mapie Warszawy, młodzi fotografowie, debiutująca stylistka i zdolna projektantka. Z tej mieszanki energii powstała sesja zdjęciowa. Swoją jakość zawdzięcza nie tylko zespołowi, ale również miejscu – klub Niebo to przestrzeń, która przyciąga swoim eklektycznym wystrojem.

Kolekcja Resort 16 jest kobiecą, elegancką i zarazem ,,charakterną” kolekcją. Nowoczesne sylwetki bazują na geometrycznych cięciach i strukturalnych tkaninach, wykonanych własnoręcznie ze skóry, aksamitu, miedzi i hologramów. Kolekcja podkreśla cechy silnej i niezależnej kobiety, poprzez zastosowanie mieszanki nowoczesnych i tradycyjnych technik manipulacji tkanin.

Inspiracją do stworzenia kolekcji Resort 2016 było kirigami, czyli odmiana origami- japońska technika składania papieru. W kirigami można rozbić różne nacięcia (w papierze) i tworzyć geometryczne, symetryczne rzeźby/struktury z papieru. Dominika Syczyńska ma bzika na punkcie wszelkich odmian zabawy i projektowania w papierze i stara się to przenieść na tkaniny. ,,Wszystko to co w kirigami robię ręcznie z materiałami np. ze skórą. Wycinam, zginam, tnę i zszywam. Inspirują mnie zarówno struktury i rozbudowane formy, jak i japoński minimalizm, co próbowałam zastosować w tej kolekcji- z jednej strony są struktury i geometria, a z drugiej strony jest prostota i elegancka czerń.” Kolekcję dopełniają skórzane akcesoria typu harness z charakterystycznymi, geometrycznymi wzorami, wycinanymi ręcznie z dbałością o każdy detal.

Za zdjęcia odpowiadają Marta Pociecha i Marek Sławiński tworzący wspólnie Kurz Kolektyw. Jest on efektem poszukiwania obojga swojego miejsca na rynku fotografii komercyjnej przy niestandardowej estetyce każdego z nich. Marta wciąż jest studentką Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP, Marek absolwentem Fotografii Prasowej i Reklamowej na Uniwersytecie Warszawskim. Efektem współpracy obojga młodych fotografikow są sesje modowe.

Zdjęcia Marta Pociecha / Marek Sławiński / Kurz Kolektyw
Modelka : Dana Sakaieva / Yako Models
Stylizacje : Magdalena Sokulska
Projekty: Dominika Syczyńska
Make up: Ilona Brzozowska 
Miejsce: Niebo