sklep Bulgari

Flagowy sklep Bulgari w Szanghaju. Front zdobi zielona instalacja ze szkła

Nowy flagowy sklep Bulgari otwarty został w Szanghaju. Włoska firma chcąc wyróżnić swój butik do współpracy zaprosiła architektów z holenderskiej pracowni MVRDV.

Architekci zaproponowali stworzenie elewacji z materiałów z recyklingu – charakterystyczne zielone zdobienia wykonano z wyrzuconych butelek od wina, szampana i piwa.

Bulgari należy do najbardziej luksusowych marek na świecie. Aby podkreślić prestiż, do projektowania butików marka zaprasza najlepsze pracownie architektoniczne ze świata. Najnowszy butik ponownie otwarto w Szanghaju, ponownie bo przez ostatnie miesiące był on remontowany.

Pierwsze, na co zwracamy uwagę to zielone panele, które wykonano pozyskując szklane butelki. Surowiec został sprasowany tworząc jednolitą płaszczyznę. Powstała instalacja, która przypomina dzieło sztuki. Całość otoczono mosiężnymi ramami, które imitują złoto i podkreślają charakter panujący we wnętrzu.

sklep Bulgari


Architekci przyznają, że inspiracją do zaprojektowania fasady był pierwszy sklep Bulgari otwarty w Rzymie oraz Art Deco, które jest ciągle popularne w Szanghaju.

Wykorzystywane szkło wyglądem przypomina jadeit, który jest ceniony w wielu krajach Azji. Mieszkańcom minerał ten kojarzy się ze zdrowiem i mądrością. Zielone “klejnoty” zyskały także nocne podświetlenie, które zużywa o połowę mniej prądu niż podobne instalacje w innych sklepach. Sklep Bulgari pokazuje, że sięgając po materiały z recyklingu można osiągnąć genialny efekt.

Czytaj też: Witryna sklepowa | Ciekawostki | Minimalizm | Moda | whiteMAD na Instagramie

fot. Xia Zhi, Bulgari, źródło: MVRDV

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły