Genialne zdjęcia Poznania ze szczytu wieżowca Bałtyk

Patryk Lewiński to młody  fotograf, z którym mamy przyjemność współpracować już od pierwszego numeru magazynu WhiteMAD. Niedawno wraz z fotografem Przemysławem Turlejem, zdobył szczyt poznańskiego biurowca Bałtyk. 

Nieregularna bryła budynku zaprojektowana została przez holenderskie biuro architektoniczne MVRDV we współpracy z polskimi architektami NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Powstający w centrum Poznania Bałtyk będzie mieścić w swoim wnętrzu nie tylko biura, ale także restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitness.

Wieżowiec Bałtyk inspirowany jest poznańskim modernizmem w najlepszym wydaniu, zwłaszcza uznawanym za ikonę tego stylu – Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama. Już dziś można obserwować budynek układający się̨ w nieregularną, górującą nad centrum bryłę, która z każdego punktu miasta wygląda inaczej. Równie ciekawie wygląda sam Poznań widziany ze szczytu budynku. Zobaczcie sami! (ms)

Patryk Lewiński – fotograf, student, PRowiec. Od 2013 roku student prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie fotograf architektury oraz wnętrz. Zawodowo związany z pracownią mode:lina™ z Poznania.

Przemysław Turlej – fotograf, absolwent gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Prywatnie zainteresowany urbanistyką oraz geografią. Zawodowo związany z fotografią architektury i wnętrz.

Wybór fotografii to wypadkowa naszych zainteresowań, a także wykształcenia i poczucia estetyki. Od zawsze jesteśmy zainteresowani budynkami, miastem oraz jego rozwojem. Wyznajemy zasadę, że współpraca z mediami to podstawa aby fotografia zaczęła swój własny byt – mówią autorzy zdjęć.

Ich prace pojawiły się w takich miejscach jak: Contemporist, Retail Design Blog, Architecture Lab, ArchDaily, Domus oraz Dailytonic.