HOŁD DLA WYJĄTKOWEGO SMAKU I BECZEK VINTAGE – NOWA ODSŁONA THE BALVENIE 25YO

Jak mawia przysłowie, „szczytem wyrafinowania jest prostota”. Sześć dekad ciągłego doskonalenie rzemiosła mistrza The Balvenie Malt, Davida C. Stewart, spowodowały, że nowa gama Single Malts jest uosobieniem tej koncepcji. Poznajcie The Balvenie 25YO.

Seria Rare Marriages jest hołdem dla poświęcenia Davida w projektowaniu i budowaniu wyjątkowego smaku. Za pierwsze wrażenia smakowe The Balvenie 25YO odpowiada połączenie rzadkich beczek, w których przechowywana jest whisky.

Jako stały element w portfolio destylarni Speyside, linia Rare Marriages jest stworzona dla wymagających koneserów, którzy odkrywają niewiarygodnie złożone smaki w pozornej prostocie. Zrozumienie połączenia, które występuje w tradycyjnej kadzi dębowej, jest sztuką nauki i alchemii. Oprócz fachowego nosa i intuicyjnej wiedzy Davida, jego umiejętne łączenie elementów stworzyło te niesamowicie zawiłe i wyważone wrażenia, które przez lata uosabiają postać The Balvenie.


Mistrz słodu David C. Stewart MBE powiedział:

„The Balvenie ma niesamowitą głębię smaku, a nasza seria Rare Marriages ma na celu ujawnienie zawiłości naszej whisky w odważnym mariażu o niezwykłym charakterze. Ta gama odzwierciedla samą esencję luksusu poprzez doświadczanie warstw smaków.
Na pierwszy rzut oka pierwsze wydanie dwudziestopięcioletniej The Balvenie jest natychmiast rozpoznawalne jako The Balvenie z wyraźnym, bogatym miodem i głębokim dębem, jednak po pewnym czasie smak ujawnia się, ukazując zupełnie nowe nuty – od prażonej pianki i karmelizowanej gruszki do bogactwa cytrusów i łagodnego dębu.”

O THE BALVENIE
Destylarnia The Balvenie leży w samym sercu Szkocji w rejonie Speyside. Swój sukces zawdzięcza zachowaniu i kultywowaniu rzemiosła, z którego w większości destylarni już zrezygnowano. Pozostaje wierna 5 Rzadkim Rzemiosłom (5 Rare Crafts), które nadają produktom wyjątkowy charakter. The Balvenie posiada jęczmień z własnej uprawy i jako jedna z 8 destylarni dysponuje również własną słodownią, zakładem bednarskim oraz kotlarskim. Dodatkowo, proces produkcji szkockiej whisky nadzoruje Malt Master, a siłą napędową destylarni The Balvenie jest bazowanie na doświadczeniu i umiejętnościach kolejnych pokoleń rzemieślników.

Zobacz również: Ciekawostki | Logo

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły