Hotel wśród gór i drzew. Widoku z okien można zazdrościć

VIVOOD Landscape Hotel to ogromny kompleks 25 niezależnych apartamentów  ukrytych w krajobrazie hiszpańskiej doliny Guadelart. Zaprojektowany został przez znanego architekta  Daniela Mayo. 

Przed rozpoczęciem prac nad projektem, architekt zadał sobie oraz pracownikom pytanie, co jest ich zdaniem najgorszą rzeczą podczas wakacji. Jednogłośnie doszli do wniosku, że jest to brak możliwości całkowitego odcięcia się od problemów dnia codziennego, pracy i obowiązków. Dlatego architekci zdecydowali się na stworzenie obiektu  dającego poczucie izolacji, spokoju i  bliskiego kontaktu z naturą.

Pokoje urządzone są skromnie w odcieniach bieli i czerni. Świetnym, choć w tym wypadku oczywistym pomysłem okazało się zastosowanie ogromnych panoramicznych okien. Projektanci duży nacisk położyli na naturalne materiały, tak aby kompleks wpisywał się w otaczający go krajobraz.

Poza niesamowitymi widokami goście mają do swojej dyspozycji basen, jacuzzi, centrum spa oraz restauracje. Aż chce się wyjechać na wakacje!

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły