Human Forest – polski pomysł na obóz w lesie

Chyba każdy marzył kiedyś o domku na drzewie. Nie trzeba jednak wznosić dużych konstrukcji, aby móc spędzić noc wśród konarów. Przedstawiamy projekt leśnego obozu, który powstał w pracowni Marek+Sikora Architektura.

Koncepcję hotelu w lesie przygotował dr hab. Jan Sikora. Ideą, która przyświecała powstaniu projektu było stworzenie leśnego schronienia bez ścian, którego w zasadzie nie będzie widać, i które pozostanie w idealnej symbiozie z naturą – nie zakłócając jej odbioru, ale pozostając zarazem przemyślaną strukturą do mieszkania.

Human Forest to nowa jakość spędzania wolnego czasu w lesie. Projekt składa się z 4 “konarów”. To w pełni funkcjonalny: moduł kuchenny, living module, moduł snu i ostatni moduł: łazienka. Każdy z modułów to ukłon w stronę wyrafinowanej ergonomii: łazienka zbiera wodę deszczową, moduł kuchenny może posiadać ręczną pompę, a living module to przestrzeń magazynowa z dziesiątkami zindywidualizowanych schowków.

Jeśli idziesz w teren i chcesz czuć, że twoje rzeczy są bezpieczne to wciągnij je po prostu linką na sam szczyt i zabezpiecz na dole kłódką. Opowiadać o tym pomyśle można długo, gdyż to zupełnie nowa idea spędzania czasu w lesie – mówi dr hab. Jan Sikora.

Jak wam się podoba?

Projekt: pracownia Marek+Sikora Architektura (www.msarchitektura.com) – dr hab. Jan Sikora i mgr inż. arch. Andrzej Marek.