Hattern i Lab.Crete

Jakby unosił się w powietrzu. Nietypowy stołek od Hattern i Lab.Crete

Mebel przygotowany został w ramach projektu Pinion, który zapoczątkowały koreańskie marki Hattern i Lab.Crete. Projektanci zestawili dwa kontrastujące ze sobą materiały, tworząc niesamowity efekt.

Do projektu wykorzystano akryl oraz beton, które zestawiono w jednej masie. W ten sposób połączono siły firmy Hattern, która specjalizuje się w pracy z przezroczystymi tworzywami oraz Lab.Crete, która specjalizuje się w pracy z betonem. Efektem tych działań było opracowanie tworzywa, które ma stać się „nowym lastryko”.

W przeciwieństwie do lastryko, nowego materiału nie trzeba szlifować. Opracowane przez Koreańczyków tworzywo jest wytrzymałe i przezroczyste. W takiej masie akrylu zatopiono kolorowe fragmenty o nieregularnych kształtach. Betonowe cząsteczki mają różne kolory, jednak w akrylowej formie wyglądają spójnie i nowocześnie. Projektantom udało się więc połączyć pozornie kontrastujące ze sobą materiały tworząc nowy, z którego można produkować meble. W eksperymentalnej kolekcji znajdziemy stołek oraz krzesło powstałe w wyniku doczepienia do stołka dwóch ścianek. 

Hattern i Lab.Crete
źródło: Hattern i Lab.Crete

Powstała forma imponuje swoją plastycznością, a przygotowany materiał jest lekki, wygląda świeżo i jest wytrzymały. Takich nowości w świecie designu było nam trzeba. Wszystko wskazuje więc na to, że nietypowe tworzywo będzie coraz częściej wykorzystywane. Już teraz nie możemy się doczekać, aby zobaczyć więcej projektów Hattern i Lab.Crete. Udało się im stworzyć materiał, którego wcześniej jeszcze nie widzieliśmy. Brawa!

Więcej mebli powstałych we współpracy dwóch marek znajdziecie na ich stronach internetowych i profilach w serwisie Instagram. Linki zamieściliśmy w dolnej części artykułu.

Czytaj więcej: Meble | Minimalizm | Rzeźba | Marmur

źródło: Hattern & Lab.Crete