Jednorodzinny dom nad jeziorem! Piękna willa skryta w zieleni.

Nad brzegiem jeziora w zachodnim Massachusetts znajduje się niezwykły dom zaprojektowany przez miejscowe biuro architektoniczne Taylor&Miller.

Spośród sąsiedniej zabudowy wyróżnia go przede wszystkim oryginalna bryła i ciekawa elewacja wykonana z drewna i elementów blachy emaliowanej. Szczególnie z poziomu ulicy i bramy wjazdowej budynek bardziej przypomina rzeźbę niż obiekt mieszkalny.

Początkowo powstać miał tutaj tradycyjny, nawiązujący do lokalnej architektury domek letniskowy. Projektanci jednak nakłonili inwestora do stworzenia czegoś zupełnie nowego i odważnego, a jednocześnie dobrze wpisującego się w otaczający krajobraz. Stąd pomysł na pokrycie nowoczesnej i dość wyrazistej formy domu drewnem, który znacznie ociepla jego wizerunek i lepiej wtapia w otaczający go krajobraz.

Wszystkie przeszklenia w domu skierowane są w stronę jeziora. Zabieg ten ma nie tylko dostarczać mieszkańcom niesamowitych widoków, ale również zachować jak najwięcej prywatności, której tak bardzo potrzebują podczas wypoczynku.

Dom posiada trzy sypialnie, przestronny salon z kuchnią oraz dwie łazienki i ogród letni a jego łączna powierzchnia wynosi ponad 150 m kw. Wnętrza są dość surowe i proste. Głównym materiałem wykończeniowym został beton przełamany w kilku miejscach ciepłym drewnem i mocnymi kolorami.

Fajnym i efektownym pomysłem było doświetlenie wnętrza za pomocą licznych świetlików. Nam jednak najbardziej spodobała się klata schodowa obłożona panelami ze stali kortenowskiej.