Kolekcja jesień/zima 2016 od marki COS [PREMIERA]

Nowa kolekcja sfotografowana została przez Karima Sadlego. COS w kolekcji porusza koncept “New Nature”, czerpiąc inspiracje z natury oraz ekosystemów.

Zdjęcia do kampanii nowej kolekcji szwedzka marka zorganizowała w Norfolk w Wielkiej Brytanii. To właśnie surowy klimat plaży najlepiej oddaje założenia konceptu. Kolekcja COS na jesień/zimę 2016 to połączenie na nowo przemyślanej funkcjonalności połączonej z codzienną dekadencją. Zainspirowana intensywnymi barwami, zaczerpniętymi z prac artystki Lynette Yiadom Boakye, paleta kolorów na ten sezon komponuje się z ciemnych granatów, intensywnego niebieskiego, ochry, burgundów oraz leśnych zieleni.

W kolekcji dla kobiet, pojawiły się klasyczne formy, które zostały na nowo przemyślane i przepracowane, dzięki temu mają nieregularne i dość zaskakujące kroje.

W linii dla mężczyzn, nacisk został położony na połączenie dekadencji z warstwowym i modułowym lookiem. Klasycznie skrojone fasony zostały uaktualnione, aby stworzyć miękki, otulające sylwetki uszyte z wełny o bogatej fakturze.

W kampanii wystąpili modele: Vanessa Axente i Mathias Auridsen, a wystylizował ją Jonathan Kaye.