Lodziarnia Dudek w Szczucinie. “Jedna z najpiękniejszych w Polsce!”

Lodziarnia w Szczucinie należąca do rodziny Dudek to jedna z najpiękniejszych lodziarni w Polsce. Projekt aranżacji powstał w pracowni Pigalopus, którą tworzą Malwina Borowiec i Karolina Chodur. 

“Lody Dudek” od ponad 30-tu lat produkują w Szczucinie naturalne lody według własnej receptury. Po wielu latach działalności zdecydowali się na nowoczesne, lecz ciepłe i kolorowe odświeżenie lodziarni. Wnętrze lokalu utrzymane w ciepłych, leśno-owocowych kolorach dopełnione jest miękkimi formami mebli ze sklejki, lakierowanej stali i mobilnymi przedzieleniami z zielenią. Przestrzeń lady została subtelnie wydzielona wnęką kolorystyczną, która wyznacza granicę pomiędzy strefą reprezentacyjną a miejscem degustacji produktów rodziny Dudek.

Lodziarnia Dudek wyróżnia się licznymi krągłościami, które nawiązują do nakładanych porcji lodów oraz kolorami, które przywodzą na myśl smaki deseru. Mimo ciepłych barw wnętrze lodziarni utrzymane jest w minimalistycznym stylu. Wykorzystane meble są skromne i proste, a krzesła przypominają te ze szkolnych ław.

Lodziarnia Dudek


Warto również dodać, że za projekt nowej lodziarni odpowiada pracownia Pigalopus z Malwiną Borowiec i Karoliną Chodur na czele. Ich poprzedni projekt lodziarni – również należącej do rodziny Dudek –   z Mielca znalazło się w rankingu 10-ciu najpiękniejszych lodziarni na świecie według magazynu Wallpaper. Trzymamy kciuki by lodziarnia ze Szczucina również została dostrzeżona na świecie! 

Czytaj też: Wnętrza | Restauracja  | Kawiarnia | Minimalizm

źródło: pigalopus.pl
zdjęcia: ONI

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły