Mały pawilon z wielkim designem. Paradyż Home na Gdynia Design Days

W Gdyni trwa wielkie święto Designu. W tegorocznej edycji Gdynia Design Days udział bierze marka Paradyż, która na miejscu ustawiła mobilny showroom Paradyż Home. W showroomie organizowane są warsztaty, prezentacje produktów i pokazy. Podpowiadamy, w których z wydarzeń warto wziąć udział!

Marka Paradyż jest oficjalnym partnerem festiwalu Gdynia Design Days. W centrum festiwalowym, tuż przed PPNT Gdynia otwarto mobilny showroom. To salon wystawowy, którego wnętrze zaprojektowała Anna Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio. W środku zbudowano luksusowo wyposażoną kuchnię, którą w całości wykończono spiekami wielkoformatowymi TRI-D. Można tu bliżej poznać tą innowację Paradyża, która udowadnia, że z powodzeniem może być stosowana w formie kuchennych blatów, zabudowy meblowej jak i stanowi atrakcyjny sposób na wykończenie detali wnętrz.

Spotkajmy się w Paradyż Home

Paradyż Home to nie tylko przestrzeń do prezentacji materiałów wykończeniowych, ale także miejsce kreatywnych warsztatów i inspirujących rozmów o najnowszych trendach we wzornictwie.

W ramach Akademii Paradyża w poniedziałek 3 lipca odbyły się warsztaty „Projektowanie zgodne ze zmysłami”. Poprowadziła je projektantka produktu i przestrzeni Jo Jurga – wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach, innowatorka oraz specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. Kolejna odsłona tych warsztatów nastąpi w środę 5.07 również w godzinach 13:30-15.

Z kolei we wtorek (4.07) i czwartek (6.07) od 13.30 do 15. Olka Barczak, czyli znana z sieci Pani od koloru, i autorka książki „Kolor” zaprasza na warsztaty cyjanotypii „Ulubiony kolor świata”.

Dla najmłodszych gości festiwalu Paradyż przygotował warsztaty KIDS DESIGN „Ceramiczne opowieści”. W sobotę (8.07.)  najmłodsi poznają tajniki powstawania mozaiki. Nauczą się, że najważniejszą częścią procesu twórczego jest podążanie za swoją wyobraźnią. Punktem wyjścia, będzie krótka inspirująca mozaikowa opowieść. Warsztaty poprowadzą redaktorki ELLE Decoration (obowiązują zapisy).

Paradyż Home to miejsce otwarte dla wszystkich fanów designu, a także DIY. Przez cały festiwal można tu przyjść i własnoręcznie zrobić ceramiczny obraz, który ozdobi później mieszkanie. Instruktorzy z odpowiednimi narzędziami czekają codzienne od godz. 11.00.

Gwiazdy wielkiego formatu

Głównym hasłem tegorocznego festiwalu Gdynia Design Days jest STABILOŚĆ. – To bliska nam idea, która wpisuje się w filozofię Paradyża i naszych produktów. Ponadczasowość, jakość, uniwersalność i minimalizm są wartościami, które odzwierciedlają nasze kolekcje i są fundamentami naszej marki. W połączeniu tworzą one niezachwianą STABILNOŚĆ, zarówno w kontekście designu, jak i trwałości naszych wyrobów. Nasze produkty są nie tylko estetyczne, ale również pewne i niezmiennie piękne na przestrzeni lat – mówi Agata Brodzka, dyrektor marketingu Paradyża.

Prezentowane podczas festiwalu spieki wielkoformatowe TRI-D o wymiarach do 160×320 i 123×320 cm rewolucjonizują możliwości projektowania architektonicznego. Są wykonane z naturalnych materiałów, trwałe, odporne na zarysowania, przebarwienia, wysoką temperaturę i chemikalia. Są praktycznym wyborem na blaty kuchenne, parapety, schody, kominki i doskonałą alternatywą dla naturalnego kamienia. Produkt ten został entuzjastycznie przyjęty przez branżę kamieniarską, która doceniła nie tylko jego jakość, ale także dostępność.


W Paradyż Home profesjonaliści mogą poznać spieki wielkoformatowe TRI-D także od strony technologicznej. Od poniedziałku do piątku (3-7.07) w godz. 11.00-13.00 w cyklu „Kamień milowy w świecie ceramiki” ekspert Paradyża prowadzi szkolenie produktowe. W części teoretycznej omówione zostaną właściwości techniczne produktu, natomiast część praktyczna zakłada formę mikro-laboratorium, a uczestnicy mogą poznać surowiec i tajniki produkcji.

Mobilny showroom został również wyposażony w najwyższej jakości armaturę HansGrohe oraz inteligentne urządzenia do zabudowy Samsung, które łączą się z aplikacją SmartThings. Zalety tego innowacyjnego sprzętu oraz „Technologiczne nowości w kuchni” przedstawi ekspert marki Samsung w piątek (7.07).

Gdynia Design Days to święto polskiego designu, w którym Paradyż odgrywa ważną rolę. Chcemy być źródłem inspiracji zarówno dla profesjonalistów, jak i wszystkich, którzy pasjonują się projektowaniem. Wydarzenia w Paradyż Home kierujemy do szerokiego grona odbiorców. Nie tylko dają one możliwość bardzo dokładnego poznania produktu, ale także mają zachęcać do eksperymentowania z formą, kolorami i materiałami. Zapraszam codziennie do naszej mobilnej kuchni po sporą dawkę wiedzy, doświadczenia i świetnej atmosfery – podsumowuje Monika Szczepańska-Rejch, szefowa projektów kreatywnych w Paradyżu.

Program oraz szczegółowy opis wydarzeń można znaleźć na stronie Gdynia Design Days.

Mobilny showroom Paradyż Home znajduje się przed budynkiem III PPNT Gdynia al. Zwycięstwa 96/98. Magazyn whiteMAD jest patronem medialnym Gdynia Design Days.

źródło: Ceramika Paradyż

Czytaj też: Kuchnia | Ceramika | Wnętrza | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

Artykuł sponsorowany.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły