Mennica Legacy Tower – biura szyte na miarę!

Mennica Legacy Tower, to już kolejny warszawski wieżowiec, o którym piszemy w tym miesiącu. “Mennica” może nie będzie rekordzistą pod względem rozmiarów czy też kosztów, ale pochwalić może się czymś innym! Według badań przeprowadzonych przez firmę Golub GetHouse, coraz większe znaczenie przy wynajmie biura stanowi komfort wybranej przestrzeni pracy. Wyniki tych badań nie przeszły bez echa. To właśnie na jak najwyższy komfort pracy stawia zarządca Mennica Legacy Tower.

Podczas prac nad aranżacją przestrzeni biurowej dla przyszłych najemców Mennica Legacy Tower, aspekty wpływające na komfort pracowników stanowiły priorytet. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów budowlanych oraz najnowszych osiągnięć w zakresie technologii pozwoliło na wprowadzenie do projektu udogodnień odpowiadających na potrzeby najbardziej wymagających najemców. W projekcie budynku zastosowane zostaną sufity akustyczne nowej generacji, a także oświetlenie energooszczędne LED o barwie zbliżonej do światła naturalnego. Komfort cieplny zapewni pełnej wysokości (2,9m) 3-szybowa fasada wyposażona w automatyczne żaluzje zarządzane z poziomu budynkowego systemu BMS.
Wiele uwagi poświęcono parametrom technicznym szkła zastosowanego na fasadzie budynku, które zapewni odpowiednią izolację akustyczną i cieplną przy jednocześnie wysokim współczynniku przepuszczalności światła dziennego. Do projektu fasady wprowadzono dodatkowo otwieralne, bezpieczne panele, które dostarczają najemcom świeże powietrze. Zasadniczy był również temat wydajności systemów klimatyzacji i wentylacji, które zapewnią czyste powietrze wewnątrz budynku w ilości przewyższającej
normy rynkowe.

Tym, co wyróżnia projekt Mennica Legacy Tower, jest przede wszystkim innowacyjne podejście do wykorzystania nowoczesnych technologii w budynku. Przyszli pracownicy, oprócz nowoczesnej powierzchni, otrzymają gotowe rozwiązania w postaci zaawansowanego systemu zarządzania. Jego zastosowanie umożliwi kontrolę środowiska pracy poprzez zmianę ustawień klimatyzacji, żaluzji i natężenia oświetlenia np. z poziomu telefonu komórkowego.

– mówi Paweł Kłosiński, Dyrektor Leasingu Golub GetHouse.