Metamorfoza witryny butiku we Wrocławiu. Popatrzcie na detale!

Metamorfoza witryny butiku Moda Italia we Wrocławiu to kolejna realizacja projektu Dobry Widok. Inicjatorzy zmiany mieli wprawdzie skromny budżet, ale udało im się zrealizować założony cel.

Moda Italia to butik, który znajduje się na ul. Jedności Narodowej na wrocławskim Nadodrzu. To jedyne takie miejsce na Nadodrzu, gdzie można dostać ubrania prosto z Włoch. Witryna miała duży potencjał ze względu na lokalizację sklepu – róg ulicy Jedności Narodowej i Probusa oraz duże okna do zagospodarowania. Wyzwaniem były natomiast stan elewacji i skromny budżet. Rozwiązaniem okazał się minimalistyczny projekt wyklejki na szybę wykonany przez Amandę Salę. Projektantce zależało na tym by stworzyć skromny, ale elegancki wzór na szybie.

Pani Katarzyna, właścicielka Italia Moda, od samego startu projektu, miała sprecyzowane oczekiwania co do witryny. Miało być czysto, minimalistycznie i elegancko – tak, aby nie przytłoczyć produktów sprzedawanych w sklepie. Naszą rolą było sprostanie tym oczekiwaniom i zmieszczenie się w budżecie – mówi koordynatorka projektu Zuzanna Wollny.

Projektantka witryny zaproponowała umieszczenie skromnej grafiki, która będzie symbolizowała wschód słońca.


W projekcie nawiązałam do nazwy sklepu oraz skojarzenia jakie budzi, czyli słonecznej Italii – mówi projektantka witryny, Amanda Sala.

Grafika jest minimalistyczna, dlatego nie przesłania odzieży prezentowanej za szybą. W słoneczną koncepcję wpisuje się także odnowiona elewacja, która ma teraz piaskowy kolor. Wyklejkę zrealizowali Magda Boznańska i Radek Kubisz.

Złota wyklejka połyskuje w słońcu, którego nie brakuje w tej lokalizacji o każdej porze dnia. Treść poprzednich napisów została zapisana nowoczesnymi fontami, a elewacja została odświeżona dzięki czemu wzrok przyciąga starannie przygotowywana przez właścicielkę aranżacja w witrynie. Gratulujemy udanej realizacji!

Czytaj też: Witryna sklepowa | Wrocław | Metamorfoza | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

fot. Delaflow