Mieszkanie cyklisty we Wrocławiu. Architekci wyeksponowali rower we wnętrzu!

Mieszkanie cyklisty we Wrocławiu zaprojektowali architekci z pracowni NaNoWo Architekci. Właścicielem projektowanego apartamentu jest mężczyzna o silnej pasji rowerowej. Aranżacja jego 68 metrowego mieszkania miała zdefiniować miejsce do przechowywania dwóch rowerów, trenażera i innych niezbędnych akcesoriów.

Przestrzeń potrzebną do tego celu wykreowaliśmy w miejsce małej dodatkowej toalety. Po wyburzeniu jednej z jej ścianek działowych uzyskaliśmy idealną wnękę usytuowaną naprzeciwko drzwi do mieszkania. Dzięki temu już na wejściu uzyskało ono wyrazisty charakter i zdefiniowało sportowe zainteresowania właściciela.

Atutem mieszkania są dwa tarasy dostępne przez duże okna balkonowe. Aby wykorzystać ich potencjał, murowaną ścianę działową pomiędzy pokojem dziennym i gabinetem zastąpiliśmy przeszkloną ścianką w stalowej ramie. Zwiększyło to poczucie przestronności apartamentu i umożliwiło doświetlenie przestrzeni mieszkalnej zarówno przez okno salonu jak i gabinetu od strony większego tarasu. Szklana ścianka wydzieli akustycznie gabinet od reszty mieszkania, ale pracującej w nim osobie umożliwi widok na przestronną część salonową.

W założeniu projektowym miało powstać mieszkanie o prostym ale eleganckim i męskim charakterze. Gładkie wykończenie ścian i mebli w kolorze białym, szarym i czarnym dopełniają orzechowe forniry części frontów i lameli ściennych oraz chropowata struktura betonu na suficie.

O architektach:
Pracownia NaNoWo Architekci została założona w 2012 roku przez Piotra Cugiera i Rafał Tamowicza we Wrocławiu. Nasz zespół tworzą młodzi i kreatywni architekci oraz współpracująca z nami grupa doświadczonych projektantów branżowych.

“Choć naszą ulubioną stylistyką jest minimalizm oraz proste i geometryczne podziały, to staramy się za każdym razem zrozumieć potrzeby i poznać gusta inwestora aby zrealizowany przez nas projekt był źródłem satysfakcji i zadowolenia nie tylko projektantów ale przede wszystkim przyszłego użytkownika. Nasza pracownia realizuje zadania projektowe niezależnie od funkcji i skali od mebli, poprzez wnętrza i domy jednorodzinne po budynki użyteczności publicznej i obiekty przemysłowe. Z racji kierunkowego wykształcenia i zdobytego przez lata doświadczenia specjalizujemy się w renowacjach i adaptacjach budynków zabytkowych. Pracę nad nowym tematem zaczynamy od wnikliwej analizy miejsca skupiając się na dostrzeżeniu i wydobyciu jego potencjału przy równoczesnym wyeliminowaniu zastanych błędów i problemów funkcjonalnych. Wszystko to w celu stworzenia przestrzeni jak najwygodniejszej do życia i ponadczasowej. NA NO WO bo każdy projekt to nowe wyzwanie, nowe spojrzenie, nowe doświadczenia, nowi klienci, nowe emocje…” – czytamy w komunikacie na stronie architektów

Czytaj też: Wrocław | Mieszkanie | Wnętrza | Architektura w Polsce | Polscy projektanci

źródło: NaNoWo Architekci