Mieszkanie na Mokotowie. Architektki zaprojektowały je dla przyjaciół!

Mieszkanie na Mokotowie zaprojektowane zostało dla przyjaciół architektek Moniki Dąbrowskeij i Zuzy Morawskiej, które postanowiłu wesprzeć znajomych swoją wiedzą i doświadczeniem w projektowaniu wnętrz. Miało być proste i nowoczesne, ale jednocześnie każde z nich chciało wnieść coś od siebie. Pojawiło się więc kilka eklektycznych mebli, do nich doszły plakaty z miastami z których pochodzą. Urządzając to mieszkanie właściciele  odkryli swoją pasje do roślin, które dodają harmonii wnętrzu i pięknie nawiązują do oliwkowego korytarza.
Mieszkanie na Mokotowie ma 60 metrów kwadratowych i dość trudny układ, z długim korytarzem, którego nie dało się uniknąć. Architektki otworzyły maksymalnie przestrzeń,  łącząc salon z kuchnią, która zaprasza już od samego wejścia.

Ten zabieg pozwolił fizycznie odciąć korytarz, wyraźnie zaznaczony oliwkowym kolorem, zamieniając go w ciekawy akcent mieszkania. Wszystkie drzwi są ukryte i pomalowane na kolor ściany,  a naprzeciwko nich są lustra na całej długości korytarza, które optycznie go poszerzają. Oliwkowy „tunel” prowadzi prosto do sypialni w której również, tak jak w całym mieszkaniu znalazło się miejsce na zieleń.
Architektki nie zapomniały również o zieleni we wnętrzach, która ożywia i dodaje uroku wnętrzom. Wszystkie rośliny pochodzą z pobliskiego sklepu @for_rest który jest znanym zielonym źródłem na Dolnym Mokotowie :)
Czytaj też: Polska | Warszawa | Apartament | Architektura | Meble | Wnętrza
Architektki: Monika Dąbrowska, Zuza Morawska / METRAŻ Studio 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły