Mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym
fot. ONI Studio

Mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym od Mili Młodzi Ludzie

Mieszkanie na Żoliborzu Artystycznym to 76 metrowe wnętrze pełne kolorów, geometrycznych kształtów i nieoczywistych rozwiązań. Autorami wnętrza są architekci z pracowni Mili Młodzi Ludzie. Piękne zdjęcia powstały za sprawą ONI Studio. 

Właścicielem mieszkania o powierzchni 76 m2 jest małżeństwo z małym dzieckiem i posiada dużą wiedzę z zakresu architektury. Główną wytyczną dla projektu było nawiązanie do estetyki Bauhausu, który ma ponad stuletnią historię. Fascynacja właścicieli modernizmem przełożyła się na geometryczne kształty i proste surowce. W mieszkaniu dominują przygaszone kolory podstawowe, dopełnione wyrazistymi kontrastowymi akcentami. Króluje tu lastryko, a ściany mają duże powierzchnie do ekspozycji dzieł sztuki z kolekcji właścicieli.

Ważną część projektu stanowią starannie wyselekcjonowane meble. W jadalni znajduje się okrągły stół z drewnianą bazą oraz proste kolorowe krzesła, nad którym wisi kryształowa lampa, bezpośrednio odwołująca się do projektów Bauhausu. W salonie telewizor zastąpiono ekranem projekcyjnym.


Mieszkanie podzielone jest na jasną i otwartą przestrzeń dzienną, z wyraźnie wydzielonymi strefami kuchni, jadalni, salonu i gabinetu, dzięki zastosowaniu geometrycznych, mobilnych ścian. Postawiono na dużą ilość przeszkleń, dzięki czemu lokum za dnia wypełnione jest naturalnym światłem, przeszklone drzwi prowadzą także do gabinetu.

O pracowni:
Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa, której trzon stanowią Lech Moczulski i Przemysław Nowak. Dobra znajomość materiałów i technologii pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do potrzeb inwestora i uwarunkowań miejsc. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni. Odkrywamy naturalne materiały i elementy budynku, adaptujemy stare meble właścicieli. Stworzyliśmy m. in. system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, m.in. Grupą Arche, VANK sp. z o. o., Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP czy poznańskimi deweloperami. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są m. in. nominacja do Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe, nagroda Must Have Łódź Design Festival i wyróżnienie w konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Więcej o pracowni przeczytacie tutaj: https://milimlodziludzie.com

źródło: Mili Młodzi Ludzie (https://milimlodziludzie.com) / zdjęcia: ONI Studio (http://oni.com.pl)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa | Bauhaus | Eklektyzm | Apartament