Mieszkanie w centrum Krakowa według pracowni NYTT

Mieszkanie położone jest w samym centrum Krakowa. To miejsce, gdzie przeplatają się ścieżki ludzi o dynamicznym nastawieniu do życia. Architekt chciał stworzyć przestrzeń, które będzie wspierać ich osobisty rozwój. Jak temu ma pomóc wnętrze? Popatrzcie.

NYTT – Pracownia Koncepcyjna zaprojektowała wnętrze lokalu, które ma oddawać charakter mieszkających tu osób. Głównym założeniem było stworzenie solidnej, w pełni funkcjonalnej przestrzeni, nie pozbawionej stylowego i nieco ekstrawaganckiego charakteru.

Lokal wyróżnia wykorzystanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, które zestawiono z wyszukanymi meblami i dodatkami. Inspiracją do powstania projektu była lotnicza pasja właściciela mieszkania, który jest pilotem. Chcąc uzyskać lekko surowy i bardziej zdecydowany klimat wnętrza, nawiązujący do lotniczego detalu, zestawiono ze sobą elementy wykonane ze stali oraz szkła. Te ostatnie delikatnie nawiązują do designu końca lat 90.

Dla równowagi dodano elementy drewniane oraz wykończenia w pastelowych kolorach.


Elegancji i szyku dodają wnętrzu, ułożone w klasyczny kształt jodełki, płytki imitujące drewno, liczne tekstylia oraz ciepła kolorystyka, miejscami przełamana bardziej nasyconymi, głębokimi akcentami. Całość pomimo doboru różnorodnych faktur i kształtów daje poczucie ładu i harmonii. Tutaj doskonałe rzemiosło współgra z wysmakowaną formą i idealnie dopracowanym detalem – opisują architekci.

NYTT – PRACOWNIA KONCEPCYJNA, zajmująca się tworzeniem unikalnych projektów, w tym między innymi wnętrz, budynków oraz projektowaniem mebli na wymiar. Każda realizacja wynika ze współpracy z klientem oraz doświadczenia i projektowej wrażliwości architektów. Przykładem takiej współpracy jest właśnie mieszkanie przy Parku Lotników Polskich w Krakowie.

fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: Mieszkanie | Wnętrza | Minimalizm | Kraków | whiteMAD na Instagramie