ARCHITEKTURA

Mieszkanie w kamienicy Żelazko w Poznaniu autorstwa Młodzi Mili Ludzie

Mieszkanie w kamienicy Żelazko zaprojektowali architekci z pracowni Młodzi Mili Ludzie w składzie: Lech Moczulski, Przemysław Nowak, Michał Birosz. Architekci niejednokrotnie pojawiali się w naszym serwisie, prezentując co raz to lepsze realizacje i projekty. Tym razem prezentujemy 55-metrowe wnętrze, które powstało w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Poznaniu, jakim jest tzw. kamienica Żelazko, znajdująca się w centrum miasta. Zaglądamy do środka dzięki zdjęciom autorstwa PION Studio. 

Przestawiamy wam projekt mieszkania zaprojektowanego na wynajem, które jest zlokalizowane w Żelazku, czyli w jednej z najpiękniejszych kamienic w centrum Poznania. Inwestorom zależało na tym, aby materiały były wysokiej jakości, były odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości. W mieszkaniu zastosowaliśmy stonowaną paletę barw – biele, beże, piaskowe płytki, a na ścianach znalazła się dekoracyjna masa, idealnym przełamaniem dla tego zestawienia jest orzechowa zabudowa kuchenna z dekoracyjnymi pochwytami.

Mieszkanie posiada prosty układ funkcjonalny – zabudowy w strefie dziennej i sypialniach zamknięte są w spójnych ciągach, uwalniając resztę przestrzeni na swobodną aranżację mebli wolnostojących. W centrum strefy dziennej znajduje się wyspa o organicznej formie i geometryczny stół, które zostały uzupełnione wykonaną na zamówienie lampą. Łazienka została ożywiona pomalowanym na żółto sufitem oraz dekoracyjnymi, wzorzystymi płytkami w strefie prysznicowej.

O pracowni:
Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa, której trzon stanowią Lech Moczulski i Przemysław Nowak. Dobra znajomość materiałów i technologii pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do potrzeb inwestora i uwarunkowań miejsc. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni. Odkrywamy naturalne materiały i elementy budynku, adaptujemy stare meble właścicieli. Stworzyliśmy m. in. system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i instytucjonalnymi, m.in. Grupą Arche, VANK sp. z o. o., Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP czy poznańskimi deweloperami. Potwierdzeniem jakości naszej pracy są m. in. nominacja do Nagrody Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe, nagroda Must Have Łódź Design Festival i wyróżnienie w konkursie Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Więcej o pracowni przeczytacie tutaj: https://milimlodziludzie.com

Tak jak wspominaliśmy, Młodzi Mili Ludzie pojawiali się w naszym serwisie niejednokrotnie. Przypominamy ostatnie publikacje: 

źródło: Mili Młodzi Ludzie (https://milimlodziludzie.com) / zdjęcia: PION Studio (https://www.pionstudio.com)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Poznań | Kamienica | Zabytek |

Recent Posts

Chodnik, który zapobiega podtopieniom. To projekt pracowni Snøhetta

Flyt - tak nazywa się chodnik, który zapobiega podtopieniom w miasta. System zaprojektowała norweska pracownia…

20 marca 2023

Mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską. Ma 120 metrów kwadratowych.

Mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską to najnowsza realizacja architektów z pracowni VZOROVO. Apartament na wynajem…

20 marca 2023

Adam Szczęsny i jego lampy 3D. Poznajcie Yam Yest Design

Z wykształcenia jest architektem, ale odnalazł inny sposób na życie. Adam Szczęsny założył firmę Yam…

19 marca 2023

Goetheanum w Dornach w Szwajcarii. Jest jak betonowy pałac

Majestatyczna bryła od niemal stu lat dominuje nad krajobrazem malowniczej miejscowości Dornach. Jej projekt wykonał…

19 marca 2023

Dom pawilonowy w Przanowicach. Jest prosty i elegancki!

Dom pawilonowy w Przanowicach zaprojektowali architekci z pracowni MOOD Architekci. Zlokaizowany w jednej z podłódzkich…

19 marca 2023

Pierwszy mikrolas w Gdańsku. Przy jego sadzeniu pomógł japoński naukowiec!

Pierwszy mikrolas w Gdańsku został zasadzony we współpracy władz miasta i samych mieszkańców. Zielony zagajnik…

19 marca 2023

Ta strona korzysta z pliki cookie, dzięki którym informacje są przechowywane na Twoim komputerze. Pozostawanie na tej stronie oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookie.

Dowiedz się więcej