Mieszkanie w Łodzi

Stare mieszkanie w kamienicy przeszło totalną metamorfozę. Powstała przestrzeń z charakterem, gdzie udało się połączyć prostotę z loftowym klimatem.

Mieszkanie znajduje się w centrum Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Końcowy efekt to zasługa zespołu SCANDILOVE, który specjalizuje się w renowacjach mieszkań w starych łódzkich kamienicach. Tym razem wybór padł na kamienicę z bardzo nietypową okrągłą i wąską klatką schodową, która przypomina te w Paryżu.

Odnowione mieszkanie ma 45 m kw. powierzchni. Wymagało gruntownego remontu ponieważ nie było tutaj ogrzewania, tynków a nawet łazienki. Dla projektantów był to wymarzony stan, bo mogli z tym wnętrzem zrobić to, co chcieli. W efekcie powstała przestrzeń w dość surowym klimacie, co było głównym założeniem od samego początku. Wnętrze podzielono na cztery strefy: kuchenną, dzienną, część sypialni oraz łazienkę. Mimo dość niewygodnego układu udało się uzyskać w pełni funkcjonalną przestrzeń, w której można mieszkać długie lata.